You are currently viewing Gdzie spać podczas wyjazdu językowego?

Gdzie spać podczas wyjazdu językowego?

Szkoły językowe, które organizują wyjazdy językowe TT EDU za granicą, powinny posiadać odpowiednią bazę noclegową. Czasami jest tak, że szkoła oferuje tylko i wyłącznie jedną opcję. Dobrze byłoby jednak gdyby szkoła dawała nam możliwość wyboru.

Zakwaterowanie na wyjeździe językowym

Pierwszą z opcji jest zakwaterowanie u miejscowej rodziny. Jest to zakwaterowanie, które znajdują się w ofercie dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Standardem jest mieszkanie w pokoju dwuosobowym. Wiadomo tutaj, że w pokoju będzie mieszkała osoba tej samej płci, w podobnym wieku. Czasami także oferuje się tutaj mieszkanie w jednoosobowym pokoju. Bez względu na to, w jakim pokoju się znajdziemy to będziemy mieszkać z co najmniej jedną osobą, która jest tej samej narodowości co my. Oczywiście od tych wszystkich reguł mogą zdarzać się różne odstępstwa. Jednak jeśli ktoś oczekuje czegoś innego to powinien zgłosić ten fakt jeszcze przed odjazdem w szkole językowej.

wyjazdy językoweW przypadku dzieci i młodzieży najczęściej polecanym sposobem zakwaterowania jest zakwaterowanie w internacie czy też jakiejś szkolnej rezydencji. Często szkoły językowe wybierają ośrodki, które znajdą się na terenach zamkniętych kampusów. Wśród uczestników panuje przyjazna atmosfera. Na pewno pomoże ona nie tylko odnaleźć się dzieciom w nowych sytuacjach, ale także pomoże w nauce. Uczestnicy kursu językowego mogą zostać także zakwaterowani w szkolnym apartamencie lub też w akademiku. Akademiki leżą zazwyczaj w odległości niewielkiej od szkoły. Jeśli chodzi o akademiki oraz apartamenty to tutaj nie ma co spodziewać się możliwości wykupienia dodatkowego wyżywienia. Do użytku mieszkańców jest jednak kuchnia z wyposażeniem, które służy do przygotowania posiłków. Można samemu przygotować sobie śniadanie lub też kolację. Jest to bardzo dobra opcja dla wszystkich, którzy cenią sobie niezależność oraz nieograniczenie godzinami posiłków.

Często jest także tak, że kursanci są zakwaterowani w dworkach oraz szkolnych hotelach. To dotyczy jednak ekskluzywnych ośrodkach. Oferują one usługę na terenie jednego kompleksu. Pokoje są zazwyczaj jednoosobowe.