Antynikotynowa terapia dla uzależnionych

 

Aby pozbyć się nawyku przyjmowania nikotyny nie potrzeba wiele wysiłku, jednak warto zdecydować się na skorzystanie z czyjejś pomocy. To nie głód nikotynowy często hamuje osoby rzucające palenie, ale świadomość, że robiliśmy to bardzo długo i boimy się zmian. Można sobie z tym poradzić, chociażby poprzez terapię internetową, w grupie lub podczas rozmów z terapeutą. Są to prawdziwi fachowcy w tym temacie.

Terapia dla ludzi uzależnionych od nikotyny

terapia antynikotynowaPierwszy problem z jakim się spotkasz rzucając palenie będzie głód nikotynowy oraz strach przed zmianą nawyków. Terapia antynikotynowa jest po to, aby pozbyć się u Ciebie zarówno głodu, jaki i tego typu myśli. Psycholodzy twierdzą, że najtrudniejszy jest tak zwany syndrom odstawienia. Na terapii dowiesz się, jak sobie łatwo z nim poradzić. Zamiast palić papierosy możesz wykorzystać ten czas dużo lepiej. Zauważysz, że palenie papierosa pochłania dużo czasu dziennie. Zakładając, że wyjście do miejsca, gdzie możesz zapalić, spalenie oraz powrót zajmie Ci dziesięć minut, spalenie paczki papierosów dziennie pochłonie ponad trzy godziny. Terapeuta pokaże Ci takie rzeczy, będziesz miał do czynienia z danymi, które naprawdę motywują do przestania przyjmowania nikotyny. Uczestnicy terapii radzą sobie z każdym etapem rzucania palenia, a terapeuta wie, w jaki sposób do nich przemawiać w określonym czasie. Grunt to podejście psychiczne, a nie fizyczne likwidowanie głodu.

Takimi metodami z uzależnienia nikotynowego wyleczyła się masa ludzi. Każdy człowiek może sam wybrać formę terapii. Jeśli nie ma czasu lub chęci, aby widzieć się z terapeutą dobrze będzie wykorzystać kontakt przez Internet. Może to się odbywać w formie rozmowy video, a także zwykłego czatu. To Ty decydujesz w jaki sposób pozbywasz się nikotyny ze swojego życia.