You are currently viewing Chore dzieci nie mogą uczestniczyć w imprezach

Chore dzieci nie mogą uczestniczyć w imprezach

Dziecko, które rodzi się z chorobami serca, jest przez całe życie narażone. Rodzice dbają o serce malucha chodząc z nim do lekarzy i stosując odpowiednią rehabilitację.

Organizacja imprez dla dzieci chorych jest trudna

płaczące dzieckoNiektóre wady uniemożliwiają dzieciom normalne funkcjonowanie. Zbyt duże obciążenie serca może spowodować utratę przytomności, a także narazić jego życie. Jest to bardzo smutna sytuacja, ponieważ atrakcje w plenerze dla dzieci zazwyczaj wiążą się z dużym wysiłkiem fizycznym. Dla dziecka chorego na serce nie jest wskazane skakanie na trampolinie, bieganie, ani jazda na rowerze.
Często dzieci tracą swoje dzieciństwo, ponieważ atrakcje na pikniki nie są dla nich. Jest im bardzo smutno, że muszą siedzieć w domu, zamiast pójść do szkoły. Dzieci chore na serce zazwyczaj mają nauczanie indywidualne, przez co młody człowiek nie ma kontaktu z rówieśnikami. Nie wie, co to jest szalona profesjonalna organizacja imprez dla dzieci, dlatego czuje się ograniczony. Jego nastrój nie jest najlepszy, ale współczesna medycyna daje możliwości wyleczenia wad układu krążenia. Dzieci chore cieszą się z każdej drobnostki, jak na przykład dmuchane atrakcje, czyli różnokształtne balony. Jednak w głębi serca czują żal i odrzucenie. Jest im przykro, że nie mogą funkcjonować tak, jak zdrowe dzieci. Były sytuacje, w których małolat się buntował i poszedł pobiegać. Wpłynęło to niekorzystnie na jego zdrowie, ponieważ skończył w szpitalu.

Zadaniem rodziców jest nie tylko dbanie o stan zdrowia, ale i również pomoc psychologiczna. Dzieciom takim należy dawać nadzieję na lepsze jutro. Transplantacja serca, która coraz częściej jest stosowana, właśnie taką nadzieję może dawać.