You are currently viewing Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Depilacja laserowa to zabieg, który ma w ofercie każdy nowoczesny salon kosmetyczny. Kobiety pokochały tę metodę depilacji, ponieważ jest trwała oraz bardzo wygodna. Laser wytwarza wiązki światła, które przenikają przez skórę, niszcząc cebulki włosów. Dzięki temu możemy pozbyć się niechcianego owłosienia.

Depilacja laserowa – lekkie ukłucia i ciepło

Oczywiście zabieg nie posiada 100% skuteczności, w najlepszym wypadku jest to 80%. Dla uzyskania dobrych efektów należy raz w roku powtórzyć zabieg. Depilacja laserowa to tak naprawdę epilacja, która oznacza trwałe usunięcie owłosienia. Nazwa depilacja jest pewnym uproszczeniem dla klientów salonów kosmetycznych, aby mogli łatwiej rozróżnić poszczególne zabiegi. Lasery starej generacji sprawiały duży ból, dlatego dziś wobec takiej metody mamy pewne wątpliwości. Nowoczesnych laserów nie należy się obawiać.

depilacja laserowaDepilacja laserowa, podobnie jak usuwanie tatuażu jest prawie bezbolesna. Pacjent podczas zabiegu może odczuwać jedynie lekkie ukłucia i ciepło. Nie ma możliwości, aby w trakcie depilacji doszło do poparzenia. Bezpośrednio przed zabiegiem dokonuje się analizy koloru skóry oraz pomiaru zawartości melaniny. W ten sposób parametry pracy lasera są precyzyjne dopasowane. Większość urządzeń nowoczesnej generacji posiada inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze. Taki pomiar trwa kilka sekund, a odczyt jest błyskawiczny. Depilacja laserowa to dobre rozwiązanie dla osób, które są wrażliwe na ból. Dzień przed pierwszym zabiegiem należy wykonać depilację, dzięki temu laser zadziała skuteczniej. Depilacja laserowa trwa około 15 minut. Kolejne zabiegi wykonywane w sześciotygodniowych odstępach mają za zadanie utrwalić efekt.

Przed zabiegiem laserowym oczywiście warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Wprawdzie zabieg jest skuteczny i nie ma przeciw nie mu wielu przeciwwskazań ani żadnych efektów ubocznych, ale na pewno warto przemyśleć taka decyzję. Pamiętajmy, że depilacji laserowej nie mogą poddawać się kobiety w ciąży, osoby chore na raka i z alergią na światło. Ważna jest także pora roku wykonywania zabiegu. Salony kosmetyczne w Bydgoszczy oferują wszystkie powyżej wymienione usługi, służąc przy tym profesjonalną poradą, w razie wątpliwości.