podłogi postarzane

Czy dobre są podłogi postarzane?

Drewno zawsze cieszyło się bardzo dużą popularnością pomimo pojawiania się coraz to nowszych i teoretycznie lepszych i konkurencyjnych rodzajów materiałów do wykańczania wnętrz.

Podłogi postarzane są specjalnie stylizowane

podłogi postarzaneJest to spowodowane naszą miłością do drewna, gdyż ten materiał towarzyszył nam od zarania dziejów dzięki czemu stało się ono naszym ulubionym materiałem aż po dziś dzień. Drewno wytwarza po prostu mikroklimat, który zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa oraz daje domowe ciepło jak żaden inny dostępny na rynku materiał. Ponadto drewno posiada niepowtarzalny wygląd gdyż krój słojów sprawia, że nie można znaleźć dwóch identycznych kawałków drewna. Nic więc dziwnego, że do łask wraca chociażby jodełka francuska, która stosowana była głównie w latach 70′ i 80′ podczas budowy wielkich blokowisk. Powstają również podłogi postarzane, które specjalnie stylizowane są na takie, jakby były już używane przez co najmniej kilka lat. Podłogi drewniane to jednak nie tylko jodełka francuska oraz podłogi postarzane, ale przede wszystkim panele podłogowe, które również oferują bardzo bogatą stylistykę. Jednak posiadanie drewnianych posadzek w domu czy mieszkaniu wiąże się z kilkoma bardzo ważnymi rzeczami o których musimy pamiętać. Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że tego typu podłoga jest w 100% naturalna, więc drewno na naszej podłodze będzie żyło. Będzie ono reagowało na zmiany temperatury kurcząc się i rozkurczając. Ponadto są to podłogi, które nie są sztywnie przytwierdzone do podłoża, lecz są na nim po prostu położone. Jest to tak zwana podłoga pływająca. Taki sposób montażu spowodowany jest właśnie tym, że to drewno żyje własnym życiem. Przytwierdzenie ich sztywno do podłoża sprawiłoby, że podłoga zaczęłaby po prostu pęcznieć. Podłogi drewniane nie są tanim rozwiązaniem, a do tego ich jakość bardzo się między sobą różni dlatego nie warto jest wybierać najtańszych rozwiązań.

Z takimi podłogami świetnie komponują się wykończenia ścian drewnem. Na taki wystrój zdecydowałem się w swoim mieszkaniu w Krakowie i efekt mnie bardzo zadowolił, mimo że układanie jodełki francuskiej było dosyć czasochłonne oraz bardzo kosztowne.