You are currently viewing Dlaczego potrzebujesz stelaża motocyklowego?

Dlaczego potrzebujesz stelaża motocyklowego?

Jakiś czas temu postanowiłem spełnić marzenie małego chłopca i kupić sobie prawdziwy motocykl. Nie jakiś tam skuter czy motorynkę, tylko wielki, kosztujący tyle co samochód, motocykl. Mając taki poważny sprzęt wypada więc co najmniej raz w roku wybrać się na dłuższą, motocyklową wyprawę. Ja zaplanowałem sobie rundę po Norwegii. Chciałem ją okrążyć, zwiedzając pod drodze fiordy i inne ciekawe miejsca.

Wszystko co musisz wiedzieć o stelażach motocyklowych

stelaże motocykloweJeżeli wybierasz się w dłuższą podróż, to z pewnością potrzebujesz przestrzeni, żeby wziąć ze sobą trochę bagażu. Jeżeli zamierzasz spać gdzieś na dziko albo na polach namiotowych, to tym więcej sprzętu musisz ze sobą zabrać, bo do podstawowego ekwipunku dojdzie namiot, karimata, śpiwór, materac i kilka innych, przydatnych gadżetów. Zastanawiasz się zatem gdzie to wszystko zmieścić, skoro motocyklowy bagaż jest tak mały, że ledwo starcza miejsca na kosmetyczkę i rzeczy do przebrania. Rozwiązaniem na tego typu problemy jest zamontowanie na motocyklu sakiew. Te motocyklowe, wyglądają identycznie jak rowerowe, tylko są nieco większe i szersze, dostosowane do większego typu pojazdu. Sakwy muszą natomiast mieć odpowiednie podparcie, dlatego niezbędny będzie w tym zakresie właściwy stelaż. Odpowiednie stelaże motocyklowe muszą być wykonane z najbardziej wytrzymałych materiałów, a do tego powinny być łatwe i wygodne w montażu. Z pewnością podróż z zamontowanym stelażem i sakwami okaże się dużo wygodniejsza i łatwiejsza. Teraz będziesz mógł zabrać wszystko, o czym tylko zamarzysz.

Motocykl to zatem nie tylko sama bryła, sam pojazd. Żeby w pełni wykorzystać jego możliwości, musimy pamiętać o kilku istotnych elementach wyposażenia, takich jak chociażby stelaże motocyklowe. Poprawią one jakość i komfort naszej jazdy w najdalsze zakątki świata.