Dobre światła w moim aucie

Kupując swój nowy samochód bardzo zależało mi na tym, aby posiadał on bardzo dobre światła. Często wykonuje długie trasy, zwłaszcza wieczorami, dlatego miało to dla mnie duże znaczenie. Właśnie wtedy dowiedziałam się o możliwości zamiany tradycyjnych reflektorów na xenony, które sprawiały, że komfort jazdy był znacznie lepszy.

Postawiłam na xenony

przetwornice xenonowePo zakupie od razu udałam się do mechanika, który uświadomił mnie, że to nie jest wcale takie proste zadanie. Potrzebne będą przetwornice xenonowe, których zadaniem jest redukowanie napięcia i natężenia w zależności od tego, ile potrzebują żarniki. Bardzo się zdziwiłam, że każda lampa samochodowa potrzebuje zupełnie innej ilości prądu. Udałam się więc na poszukiwanie odpowiedniej przetwornicy, dedykowanej do lamp xenonowych. Już w pierwszym profesjonalnym sklepie spotkałam fachowca, który od razu mi wytłumaczył jak to wszystko działa. Montując nowy typ świateł w samochodzie do tego niedostosowanym potrzebne są właśnie przetwornice. Żarniki ksenonowe wypełnione są gazem. Dzięki temu wysyłane są fale elektromagnetyczne o napięciu nawet 30 tysięcy wolt. Właśnie przez to wykorzystuje się przetwornice, by podtrzymywała ona tak wysokie napięcie i fale elektromagnetyczne. Dowiedziałam się także, że zużywają one znacznie mniej energii co przekłada się na zużycie paliwa. Bardzo mnie to ucieszyło, bo nie tylko otrzymywałam znacznie lepszą widoczność, ale również ekonomiczną jazdę.

Montaż został wykonany bardzo profesjonalnie. Mój nowy samochód został dostosowany tak, by spełniał prawne wymogi posiadania xenonów. Dzięki temu teraz każdą trasę pokonuję z większą pewnością, ponieważ nowe lampy spełniają swoją rolę, zwłaszcza wieczorową porą. Poza tym reflektory dodały nowoczesnego wyglądu mojemu pojazdowi.