You are currently viewing Dostępność białych wałków ptfe na wymiar

Dostępność białych wałków ptfe na wymiar

Zakup wałków wykonanych z ptfepolitetrafluoroetylenu lub teflonu, jest możliwy w wielu miejscach, dostarczany bezpośrednio od producenta. Materiał ten charakteryzuje się odpornością na ścieranie oraz może być przeznaczony do pracy zarówno w bardzo niskich jak i wysokich temperaturach. Mnogość zastosowań wymaga od producentów zaoferowania zamówienia białych wałków ptfe w dowolnym rozmiarze.

Produkcja białych wałków ptfe na wymiar

białe wałki ptfeTeflon może być zastosowany przy różnego rodzaju uszczelnieniach, złączach, w produkcji urządzeń medycznych czy kuchennych. Materiał ten bardzo często poddaje się obróbce mechanicznej, ponieważ da się z niego wykonać wiele drobnych elementów. Wałki są półproduktem, który można poddawać dalszej modyfikacji. Dostępne rozmiary średnicy wałków zaczynają się już od 4mm i dochodzą do 200mm. Większe rozmiary i długości mogą też służyć do wyprodukowania różnego rodzaju prętów lub tulejek. Charakterystyczny kolor, które posiadają białe wałki ptfe pojawia się w ich stanie naturalnym, natomiast producenci dają możliwość modyfikacji i zabarwienia ich grafitem lub brązem. Obróbka teflonu to głównie frezowanie, rozwiercanie i toczenie z czego najpierw produkowane są wałki, które potem są cięte w mniejsze elementy. Wycinanie i odlewanie wałków z pozostawionym naddatkiem umożliwia dalszą obróbkę i dopasowanie grubości i długości do potrzeb klienta.

Produkcja i sprzedaż białych wałków ptfe na wymiar jest teraz bardzo powszechna ze względu na ich różnorodne zastosowanie jako półprodukt. Coraz więcej branż wykorzystuje jest w produkcji i ulepszaniu urządzeń. Producenci proponują coraz nowsze sposoby obróbki i modyfikacji tego materiału, aby mógł on zostać wymierzony i wykonany dokładnie według indywidualnych potrzeb zamawiającego.