Estetyka stolików z kamiennym blatem

Kamienie, takie jak marmur, są ponadczasowe i eleganckie, dzięki czemu doskonale sprawdzają się jako elementy wyposażenia wnętrz. Ze względu na ogromną ilość odmian barw są one bardzo uniwersalnym rozwiązaniem. Czy warto zdecydować się na zakup stolika z blatem wykonanym z kamienia? Jakie są wady oraz zalety takiego rozwiązania? Na co zwracać uwagę posiadając stół z kamiennym blatem?

Zastosowanie blatów kamiennych we wnętrzach

stolik z blatem kamiennymKamienie doskonale sprawdzają się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Zarówno układ żył jak i odcienie są niepowtarzalne, dlatego takie elementy prezentują się wyjątkowo. Dodatkowo kamienie są zarówno bardzo trwałe, jak i odporne na różne czynniki. Dzięki stosowaniu odpowiedniej pielęgnacji, można korzystać z kamiennych elementów wyposażenia przez długie lata. Ciekawym estetycznie elementem wyposażenia wnętrza będzie stolik z blatem kamiennym. Jest to doskonały zakup zarówno ze względu na trwałość jak i ponadczasowość, ponieważ kamień nie wychodzi z mody. Podczas wyboru istotną kwestią może być ciężar. Każdy gatunek kamienia ma określoną i to znaczną wadę, dlatego jej utrzymanie jest zadaniem odpowiednio wykonanej konstrukcji stołu. Warto zwracać na to uwagę, gdyż bezpieczeństwo w czasie użytkowania może być sprawą priorytetową. Mocna podstawa wykonana z drewna albo z metalu może podtrzymać we właściwy sposób kamienny blat. Konieczne jest także stosowanie odpowiednich środków czystości, które zapobiegną uszkodzeniom powierzchni.

Decydując się na zakup stołu kamiennego, warto zastanowić się nad sposobem jego użytkowania. Dla przykładu marmur jest wrażliwy na przebarwienia, dlatego tak ważna jest właściwa konserwacja. W przypadku, kiedy coś się rozleje, należy od razu wytrzeć, co zmniejszy ryzyko powstania plamy. Należy szczególnie uważać na różnego typu kwasowe produkty, na które jest wyjątkowo wrażliwy i w miarę możliwości jak unikać kontaktu kamienia z takimi substancjami.