Główne zalety przenośnych konsol do grania

Od jakiegoś czasu można łatwo zauważyć, że coraz więcej osób w chwilach wolnych gra na konsolach przenośnych. Takich graczy najczęściej widujemy w pociągach, kolejkach, czy autobusach. Konsole znów zaczynają być coraz bardziej popularne mimo, że na nasze telefony również możemy pobrać wiele gier. Co sprawiło, że konsole przenośne są znowu na topie?

Mobilne konsole do gier

konsola do gier przenośnaPierwszą i chyba największą zaletą takich konsol są ich niewielkie rozmiary oraz fakt, że do działania nie potrzebuje ona żadnych kabli, co czyni ją niezwykle mobilnym gadżetem. Taką konsolę możemy zabrać ze sobą chowając ją czy to do kieszeni w spodniach, jeśli te są nieco bardziej obszerniejsze, czy do plecaka. Ponadto czas działania baterii jest bardzo zbliżony do czasu, jaki możemy uzyskać grają w gry na laptopie bez potrzeby jego podpinania do ładowarki. Przeważnie jest to około trzech do czterech godzin, co całkowicie powinno wystarczyć graczowi zważywszy na to, kiedy tak naprawdę najczęściej po nią sięgamy. Konsola do gier przenośna może nam świetnie zająć czas w momencie, gdy czeka nas dłuższa podróż pociągiem, bądź gdy korzystamy z autobusu w celu przemieszczania się po mieście. Granie na konsoli może nam także umilić okres czekania w kolejce na przykład u lekarza. Jeżeli w takich momentach najchętniej sięgamy po przenośną konsolę jej czas pracy na baterii z całą pewnością nas usatysfakcjonuje.

Konsole mają ogromną przewagę nad dzisiejszymi telefonami względem grania w gry. Jak wszyscy wiemy gierki na telefon bardzo szybko pochłaniają nam baterię, a będąc poza domem raczej nie jest nam to na rękę. Wówczas granie na konsoli zaoszczędzi nam tego problemu. Poza tym konsole posiadają fizyczne przyciski znacznie ułatwiające sterowanie w grach podczas gdy na telefonie łatwo jest kliknąć nie to, co chcieliśmy.