Ikona z wizerunkiem apostoła

Chrześcijaństwo to jedna z najstarszych światowych religii. Trwa nieprzerwanie już od dwóch tysięcy lat i skupia dużą liczbę wyznawców. Chrześcijan możemy spotkać w każdym kraju na świecie. Zakładają oni wspólnoty, by oddawać cześć Bogu, a także angażują się w działalność na rzecz innych zgodnie z ideą miłości bliźniego.

Święty Jakub wyjątkowym patronem

św jakub ikonaReligia chrześcijańska została założona przez Jezusa Chrystusa. Był on postacią historyczną, a przez chrześcijan jest uważany za Zbawiciela i Syna Bożego. Chrystus zgromadził wokół siebie uczniów, a także dwunastu apostołów. Jednym z najważniejszych był Jakub, dziś czczony jako święty. Jego kult jest bardzo żywy, a na całym świecie powstają liczne kościoły pod jego wezwaniem. Święty Jakub jest również często przedstawiany w sztuce sakralnej, na obrazach i ikonach. Można je podziwiać w świątyniach, galeriach sztuki czy muzeach. Jeśli czujemy, że naszym szczególnym patronem jest właśnie św Jakub ikona z jego wizerunkiem może pomóc nam prosić o jego wstawiennictwo u Boga. Taką ikonę możemy zakupić w sklepach z dewocjonaliami lub dziełami sztuki. Jeśli zaś nie znajdziemy satysfakcjonującego nas wzoru, możemy zamówić ikonę bezpośrednio u doświadczonego artysty. Czas jej realizacji może być nieco długi, gdyż proces pisania ikon wymaga cierpliwości i skupienia. Jednak efekty z pewnością nas usatysfakcjonują. Ikona św. Jakuba to doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

Święty Jakub jest jednym z najpopularniejszych apostołów. Należał on do grona najbardziej zaufanych uczniów Chrystusa, a po Jego Wniebowstąpieniu szerzył Jego kult. Ikona z jego wizerunkiem może pomóc nam prosić go o wstawiennictwo i modlitwę. To dobry pomysł na prezent z okazji chrzcin, ślubu czy innej uroczystości.