Jak działają nebulizatory ultradźwiękowe?

Sposobem na odkażenie klimatyzacji pojazdów w warsztacie samochodowym jest użycie nebulizatora ultradźwiękowego. Stosuje się go w sytuacjach, kiedy ozonowanie może już nie wystarczyć do usunięcia nieprzyjemnych zapachów. Działanie nebulizatora pozwala na usunięcie bakterii oraz zanieczyszczeń z klimatyzacji, co zwiększy komfort jej używania.

Zastosowanie nebulizatorów ultradźwiękowych

nebulizator ultradźwiękowyW sytuacji, kiedy z włączonej klimatyzacji unosi się nieprzyjemny zapach, należy podjąć kroki w kwestii zwalczenia pleśni i grzybów, mogących się w niej rozwijać. Kiedy ozonowanie nie wystarcza do skutecznego oczyszczenia układu, warsztaty stosują nebulizator ultradźwiękowy. Jest to urządzenie, które wprowadza roztwór na kryształ piezoelektryczny, wibrujący z bardzo wysoką częstotliwością. Powoduje to powstawanie mgiełki, która unosi się nad przetwornikiem ultradźwiękowym. Za pomocą wentylatora jest kierowana do wylotu urządzenia. Powietrze krążące w obiegu pochłania wytworzoną mgiełkę i kieruje ją do wszystkich miejsc wymagających oczyszczenia. Urządzenie jest zabezpieczone przed przegrzaniem i niskim poziomem płynu, dzięki czemu łatwo się z niego korzysta. Działanie nebulizatora ultradźwiękowego eliminuje bakterie oraz nieprzyjemne zapachy, zwiększając komfort przebywania w chłodnym samochodzie. Dzięki użyciu tego sprzętu, można zadbać o auta, w których ozonowanie zanieczyszczonej klimatyzacji nie przyniosło efektu. 

Warsztaty samochodowe zaopatrują się w różnego rodzaju sprzęty, które pozwalają na usunięcie wszelkich problemów z jakimi borykają się klienci. Pojazdy, w których klimatyzacja jest wyjątkowo zanieczyszczona, wymagają użycia nebulizatora ultradźwiękowego, który doskonale sprawdzi się przy usuwaniu grzybów i pleśni, osadzających się w układzie.