Jak rozpoznać bransoletkę z hematytu?

 

Koneserów kamieni naturalnych od wielu lat interesują przede wszystkim wyroby ciemnych minerałów. Najbardziej popularna jest bransoletka z hematytu. Wygląda bardzo stylowo i niedrogo. Minerał wydobywany jest w górach, składa się z ponad połowy rudy żelaza. Kamień, który zewnętrznie nie ma nic wspólnego z krwią, otrzymał swoją drugą nazwę, ponieważ pozostawia czerwony ślad na jasnych powierzchniach.

Bransoletka wykonana z płytek hematytu

bransoletki z hematytuCharakterystyczne cechy hematytu to ciemnoszary kolor, lustrzany połysk, wyczuwalna waga nawet małych koralików w składzie biżuterii, szybkie nagrzewanie w świetle słonecznym. Ze względu na tę ostatnią właściwość zaleca się powstrzymanie się od noszenia bransoletek z hematytu w ekstremalnym upale latem, ponieważ można się poparzyć. Znając powyższe informacje możemy odróżnić prawdziwy hematyt od podróby. Biżuterię tego typu można kupić nie tylko w sklepach z pamiątkami, ale nawet w niektórych placówkach medycznych. To nie przypadek. Już w starożytności ludzie doskonale zdawali sobie sprawę z korzyści zdrowotnych tego minerału i wykorzystywali go, aby pozbyć się istniejących chorób. Bransoletki z hematytu mają pozytywny wpływ na poziom czerwonych krwinek we krwi, czyli normalizację hemoglobiny. Wpływają na regulację ciśnienia krwi, oczyszczanie wątroby, nerek i śledziony. Mają też lekkie działanie znieczulające na obszary problemowe: stłuczenia, skręcenia, problemy ze stawami.

Hematyt ma korzystny wpływ na narządy wzroku i słuchu. Wielu zastanawia się, na której ręce nosić bransoletkę z hematytu. To naprawdę nie ma znaczenia. Jedynym przeciwwskazaniem jest zegarek. Nie zaleca się noszenia z nimi biżuterii z jednej strony, ponieważ urządzenie będzie działać nieprawidłowo ze względu na właściwości magnetyczne minerału.

Więcej informacji na stronie: https://mogusto.pl/