aplikacje mobilne

Jak rozwijał się system Android?

System Android to obecnie najpopularniejsze oprogramowanie na rynku smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych, ale nie tylko gdyż coraz częściej stosuje się je na urządzeniach, które wydawać by się mogło, nie mają wiele wspólnego z mobilnymi systemami operacyjnymi.

System Android daje możliwość projektowania aplikacji mobilnych

aplikacje mobilneJest to oprogramowanie open source w związku z czym jest to system, który można modyfikować i jest on dostępny za darmo. System ten jest zatem świetną zabawką dla webmasterów, którzy mogą tworzyć aplikacje dedykowane czy zabrać się za aplikacje na zamówienie. Taki system daje możliwość rozwoju programistom, którzy nie zawsze mają pieniądze na profesjonalne narzędzia developerskie, a sama platforma jest bardzo stabilna i popularna. To właśnie przez tworzenie aplikacji webowych i projektowanie aplikacji mobilnych na system Android, wybiło się wielu programistów, którzy dzięki temu zwrócili na siebie uwagę największych korporacji z branży IT. Jak rozwijał się system Android? Pierwsza jego wersja pojawiła się już pod koniec 2008 roku. Wówczas była to jeszcze bardzo uboga wersja systemu z którego korzystamy dzisiaj i tak naprawdę możliwe było jedynie dzwonienie, pisanie wiadomości tekstowych, przeglądanie internetu oraz zarządzanie plikami naszych smartfonów. O pełnoprawnym systemie dla urządzeń mobilnych możemy tak naprawdę mówić dopiero od roku 2010, kiedy to system już był naprawdę bardzo zaawansowany. Obecnie mamy rok 2016 i system ten jest już naprawdę zaawansowany. Android obecnie działa w pełni stabilnie, a kolejne wydawane na niego aplikacje coraz bardziej poszerzają możliwości samych urządzeń. Wydawane aplikacje dotyczą wielu dziedzin. Mamy chociażby aplikacje służące do słuchania muzyki po coraz bardziej zaawansowane gry, aż po aplikacje do nauki języków obcych.

Obecnie na smartfony wychodzi kilkadziesiąt przeróżnych aplikacji dziennie i tak naprawdę to użytkownicy decydują o tym które z nich są popularne, a które nie. Każdy użytkownik ma możliwość ocenienia działania aplikacji, a to wpływa na pozycję apki na rynku.