folia stretch

Jak wykorzystywana jest folia stretch?

Jak zapakować paczkę – folia stretch

Odpowiednie zapakowanie paczek do przesyłki, przedmiotów do przewozu czy palet z towarem dla większości firm stanowi duże wyzwanie. Wszyscy poszukują materiałów, które pozwolą doskonale, a zarazem szybko zabezpieczyć przewożony towar. Niezbędne są tutaj przede wszystkim folie.

To właśnie one chronią paczki przed zabrudzeniem, zawilgoceniami oraz uszkodzeniami mechanicznymi, do których może dojść w czasie transportu. Bardzo wydajna jest folia termokurczliwa wykonana z poliylenu określana w sprzedaży nazwę folii stretch. Tego typu folia jest wytrzymała i doskonale zabezpiecza zarówno ciężkie, jak i lekkie przesyłki. Kurczliwość sprawia zaś, że dopasowuje się do wielkości i kształtu pakowanego przedmiotu. Wystarczy tego typu folia i taśma pakowa, aby zabezpieczyć paletę z towarem czy pudełko z przesyłką. Jednak do pakowana bardziej kruchych przedmiotów lepiej wykorzystać folię stretch. Tego typu folia składa się z mnóstwa drobnych pęcherzyków wypełnionych powietrzem. Folia stretch nie tylko izoluje przesyłkę, ale także doskonale ją amortyzuje. W praktyce oznacza to, że znakomicie nadaje się ona do pakowania szkła użytkowego.Folia stretch możemy więc zabezpieczyć na czas przesyłki zastawę stołową, serwis filiżanek, szklanki, kieliszki, karafki i inne szkło kuchenne.Folia stretch znakomicie sprawdzi się również do pakowania porcelany, rzeźb i innych kruchych przedmiotów artystycznych. Często tego typu zabezpieczenia trafiają również do pakowania cennego sprzętu komputerowego czy elektroniki. Tego rodzaju materiał pakowy wykorzystuje wiele sklepów internetowych, które doskonale zdają sobie sprawę z tego, że wysyłane do klienta przesyłki narażone są na różnego rodzaju wstrząsy, turbulencje, przesunięcia czy nawet upadki. Folia stretch ochroni szkło przed stłuczeniem, a inne przedmioty przed zadrapaniami.

Coraz częściej folię stretch wykorzystują także firmy zajmujące się przeprowadzkami. Ten materiał pozwala bowiem zabezpieczyć na czas przewozu cenne meble, sprzęty AGD i RTV.