Jak zaoszczędzić na zawiesiach

Magazyny, hale produkcyjne i wszystkie inne miejsca, w których konieczne jest przenoszenie ciężkich towarów wymagają specjalnych sprzętów, który ten transport ułatwią. Tymi maszynami są różnego rodzaju dźwigi, które wyposażone są w specjalne taśmy, które przymocowuje się do towaru w celu podniesienie go. Ich jakość jest kluczowa dla bezpieczeństwa.

Odpowiedni dobór zawiesi jest bardzo ważny

zawiesia pasoweOd kilku lat zarządzam halą magazynową. Odpowiadam tam głównie za sprzęt i jego jakość. Produkty, które przechowujemy na półkach ważą dość sporo, więc sprzęty do ich przenoszenia muszą być niezwykle dobrej jakości. Większość z nich wyposażonych  jest w tak zwane zawiesia pasowe, które muszą wytrzymać dość spore obciążenia. Okazało się, że bardzo często wymieniamy jako firma te zawiesia, bo dość szybko się przecierają. Postanowiłam więc poszukać przyczyny. Szybko wyszło na to, że kupowane przez nas zawiesia wykonane są z trochę słabszej mieszanki poliestrów i przeznaczone są do przenoszenia mniejszych ciężarów, niż występują w naszym magazynie. Nikt nie zwrócił wcześniej uwagi na to, że na rynku występuje kilka rodzajów zawiesi pasowych, dostosowanych do ich przeznaczenia. Złożyłam więc zamównienie na zawiesia wykonane z bardziej wytrzymałych materiałów, których odporność na przetarcia jest o wiele większa. Dzięki temu oszczędzimy rocznie jako firma nawet do kilkunastu tysięcy złotych, co jest bardzo znaczące. Pieniądze te przeznaczymy bowiem na różnego rodzaju inwestycje w nowy sprzęt.

Bezpieczeństwo na hali magazynowej jest bardzo ważne. Szczególnie, jak maszyny obsługują dosyć ciężki towar. W przypadku naszego magazynu musieliśmy zadbać o odpowiednie dopasowanie zawiesi pasowych pod nasze wymogi. Wytrzymalsze zawiesia posłużą nam na bardzo długo.