Kamery wysokiej rozdzielczości

Najlepsza jakość wymagała użycia najlepszych urządzeń. Niestety, nie mając zbyt dużego doświadczenia w systemach monitoringu, wybraliśmy nieodpowiednie kamery do zamontowanego systemu, który przewidywał najwyższą jakość i dokładność obrazu. Zwróciliśmy się więc do specjalisty, zajmującego się instalacją monitoringu od bardzo długiego czasu.

Kamery monitoringu najwyższej jakości

kamery ahdJak się okazało, urządzenia przez nas wybrane były bardzo wysokiej jakości, aczkolwiek nie były one kompatybilne z systemem, używającym najnowszych programów do uzyskania niespotykanie wysokiej jakości obrazu, a także rozdzielczości niemożliwej do osiągnięcia przez kamery przystosowane do innych systemów. Kamery ahd, które specjalista polecił nam zakupić, działały na najnowszym oprogramowaniu, korzystając z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w dziedzinie grafiki komputerowej by rejestrować obraz o jakości nieosiągalnej przez inne systemy. Kamery te były z pozoru nie do odróżnienia od zwykłych, częściej spotykanych kamer o mniejszych rozdzielczościach. Dopiero po instalacji i skonfigurowaniu pokazywały one swoje możliwości. Obraz był tak dobrej jakości, że starszego typu monitory miały trudność z jego wyświetlaniem, a działanie kamer było płynne i sprawne. Przede wszystkim, ruchome kamery nie miały absolutnie żadnych zakłóceń obrazu podczas obrotu czy zbliżania, posiadając fabryczny program skalowania odbieranych danych i wygładzania detali.

Nawet maksymalnie przybliżony obraz był niezwykle wyraźny, na tyle iż można było odczytać plakietkę pracownika, znajdującego się po drugiej stronie sklepu z łatwością. Był to system nowoczesny, wymagający najnowszych podzespołów, aczkolwiek żaden inny nie dorównywał mu jakością i dokładnością obrazu.