Kasa fiskalna w taksówce

Obowiązek odprowadzania podatków z tytułu prowadzonej działalności dotyczy każdego przedsiębiorcy. Przeważnie odbywa się to poprzez podatek od towarów i usług, podatek dochodowy czy od osób fizycznych płaconych miesięcznie lub kwartalnie.

Dla kogo są kasy Novitus Vega?

novitus vega e kasa fiskalnaUstawa o podatku od towarów i usług jasno precyzuje kto powinien się rozliczać za pomocą kasy fiskalnej, ale też mówi o wyjątkach. Obecnie niemalże każda  firma handlowa lub usługowa prowadząca działalność na rzecz klientów indywidualnych musi prowadzić rejestr sprzedaży na kasie. Na rynku znajdziemy kasy stacjonarne i mobilne w wielu modelach. Ich wybór powinien być ściśle związany z rodzajem i specyfikacją 'działalności. W sklepach stacjonarnych ceny kas fiskalnych są nieco wyższe niż w internecie, dlatego najlepiej ich szukać w sieci. Jedynie przedsiębiorcy, którzy uzyskują roczne dochody niższe niż dwadzieścia tysięcy złotych, nie muszą posiadać kasy fiskalnej oraz Ci którzy prowadzą sprzedaż wyłącznie internetowo. Już od kilku lat muszą ją posiadać nawet taksówkarze czy lekarze w prywatnych gabinetach, ponieważ zasięg ich obowiązywania stale się poszerza. Novitus Vega E kasa fiskalna jest przeznaczona dla taksówkarzy, ponieważ jest idealnie dostosowana do ich wymagań. Ma niewielkie rozmiary, nie posiada klawiatury, a jedynie kilka przycisków kierunkowych, którymi z łatwością można ją obsługiwać. Przede wszystkim wszelkie paragony są zapisywane w pamięci urządzenia, co zmniejsza koszty użytkowania.

Zakup kasy fiskalnej może być sporym wydatkiem, ale każdy nowy przedsiębiorca, który nabywa pierwszą kasę w działalności, może się ubiegać o dofinansowanie w wysokości do siedmiuset złotych. Jest to znacząca ulga, ponieważ tego typu kasy kosztują od tysiąca złotych.