Kiedy wybrać szambo jednokomorowe, a kiedy dwukomorowe?

Wiele początkujących osób zastanawia się nad wyborem odpowiedniego szamba betonowego do swojej posiadłości. Szamba betonowe jednokomorowe najczęściej stosujemy na działkach, które mają bardzo małą powierzchnię. Natomiast w przypadku gdy działka jest duża i można tam wykonać rozprowadzenie instalacji do parownika oraz oczyszczania ścieków, to wtedy najlepiej jest zdecydować się na zbiornik dwukomorowy.

Głęboki czy płytki zbiornik na szambo?

owalne szamba betonowe - cennikKolejnym problemem, który muszą rozwiązać osoby poszukujące dobrego szamba betonowego jest to, jaki zbiornik wybrać. Na rynku możemy znaleźć szamba betonowe, które są płytkie oraz takie, które są głębokie. Gdzie stosujemy zbiorniki płytki na szambo? Zbiorniki płytkie najczęściej mają małą wysokość i zalecane są do stosowania na tereny podmokłe. Natomiast w przypadku gdy chcemy zamontować zbiornik na szambo na terenie piaszczystym oraz tam, gdzie nie występują duże poziomy wód gruntowych, to najlepiej będzie zakupić zbiornik na szambo głęboki. Popularne w ostatnich czasach stały się również owalne szamba betonowe – cennik znajdziemy na każdej stronie internetowej firmy, która oferuje sprzedaż oraz montaż zbiorników na szambo. Jak głęboko możemy osadzić szambo w ziemi? Jeśli chodzi o zagłębienie szamba betonowego, to praktycznie nie ma żadnych ograniczeń. Jednak musimy pamiętać o tym, że gdy chcemy bardzo głęboko osadzić szambo betonowe to powinien to być zbiornika wykonany z wysokiej jakości stali, a także dobrej klasy betonu. Nigdy nie powinniśmy stawiać na najtańsze rozwiązanie, ponieważ takie zbiorniki nie nadają się do głębokiego osadzania w grunt.

Zawsze w sytuacji, kiedy na zbiorniku będzie dodatkowo nasyp ziemi powyżej 70 cm, to musimy dodatkowo zakupić do zbiornika specjalną wzmocnioną płytę wierzchnią. Wtedy po takim zbiorniku będą mogły nawet przejeżdżać samochody osobowe lub nawet ciężarowe. Będziemy mieli również gwarancję tego, że szambo nie ulegnie zniszczeniu.