Tłumaczenia

Kim jest tłumacz przysięgły?

Z pewnością w naszym życiu każdy zetknął się z takimi określeniami jak tłumacz przysięgły niemieckiego czy tłumacz przysięgły angielskiego, a na ulicy z pewnością widział niejedno biuro tłumaczeń. Definicja tłumacza nie jest nam z pewnością obca. Jest to po prostu osoba znająca dobrze jakiś obcy język lub nawet kilka i jest w stanie pomóc nam w porozumieniu się z obcokrajowcem.

Tłumacz przysięgły to może i nie trudna praca – skoro zdałeś egzamin to język musisz umieć – jednak bardzo odpowiedzialna

TłumaczeniaWiele osób myśli, że zwykły tłumacz i tłumacz przysięgły nie ma między sobą żadnej różnicy. Różnica jednak jest i to bardzo duża, gdyż tłumacz przysięgły jest osobą zaufania publicznego. Zwykłym tłumaczem może nazwać się każdy z nas nawet nie znając obcego języka, gdyż biuro tłumaczeń bądź inny typ usług związanych z tłumaczeniem możemy sobie otworzyć bez potwierdzania kwalifikacji zawodowych, a nasze usługi zostaną po prostu zweryfikowane przez rynek. Zawód tłumacza przysięgłego znacznie się jednak różni od tłumacza zwykłego. Przede wszystkim, aby otworzyć biuro tłumaczeń pod szyldem tłumacza przysięgłego, będziemy musieli udowodnić swoje kwalifikacje i znajomość języka specjalnym testem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe. Po co to wszystko? Otóż jest to niezbędne, gdyż tłumacz przysięgły Bydgoszcz zajmuje się głównie tłumaczeniem dokumentów, które muszą mieć poświadczenie o zgodności z oryginałem. Usługi te są zatem przydatne w momencie, gdy kupujemy auto za granicą lub np. staramy się o zwrot podatku pracując na wyspach. Koszt takich usług jest zróżnicowany.

Języki angielski i niemiecki są bardzo popularne, więc ceny są przystępne, ale w przypadku np. języków Chińskich i Arabskich, gdzie kontakty biznesowe nabierają ostatnio coraz większego znaczenia, taki tłumacz może sobie zażyczyć znacznie większą stawkę. Tłumaczy przysięgłych znajdziemy sporo w naszym mieście, ale także i w okolicznej Bydgoszczy i Toruniu.