Kompleksowe korepetycje z niemieckiego

Kiedyś chodziłam do szkoły z jednym językiem obcym. Dlatego dobrze umiałam angielski. Nie myślałam wtedy o innych językach, ten mi wystarczał. Skupiałam się na innych przedmiotach. Tak było w gimnazjum. Jednak, gdy poszłam do liceum, to zaczęły się schody, ponieważ dodano nam nowy język obcy, o którego zasadach nie miałam pojęcia.

Na porządnych korepetycjach język niemiecki mi niestraszny

fachowe korepetycje z niemieckiego w bydgoszczyZawsze byłam dobrą uczennicą, dlatego, gdy okazało się, że będę miała niemiecki, zestresowałam się. Nie miałam pojęcia o budowie, zwrotach, gramatyce, a koleżanki z klasy już dość dużo umiały, bo miały ten język w gimnazjum. Bałam się, że spadnie mi średnia, więc ubłagałam mamę, żeby zapisała mnie na fachowe korepetycje z niemieckiego w bydgoszczy bo lekcje szkolne nie wystarczyłyby. Dla jednej, czy dwóch osób, które nie miały języka, pani nie cofałaby całej grupy. Kupiłam sobie dodatkowe książki i chodziłam na korepetycje aż trzy razy w tygodniu. Prowadziła je młoda studentka, która była w połowie Polką, w połowie Niemką, tak więc mówiła płynnie po niemiecku. Bardzo szybko się nauczyłam i stwierdziłam, że język ten nie jest taki ciężki. Nie miałam się czego obawiać. Przekazywała mi wiedzę w bardzo przystępny sposób i z ostatnich sprawdzianów miałam same piątki. Wystarczy chcieć i dużo się uczyć. Poza tym, zajęcia były bardzo ciekawe i nie nudziły mnie, więc wchłonęłam wiedzę jak gąbka. Korepetytorka wiedziała, jak zainteresować ucznia.

Patrząc na mój przypadek, widać, że nie ma się co poddawać i wszystkiego można nauczyć się od podstaw. Jeżeli tylko chcemy i mamy dobrego nauczyciela, to wszystko jest w zasięgu ręki. Można się nauczyć języka nawet bardzo płynnie, jeżeli tylko cały czas się go powtarza, bo inaczej można pozapominać różnych słówek i zwrotów.