markizy

Markizy i ich zastosowanie w dzisiejszych czasach

Markizy cieszą się swoim zainteresowaniem od wielu lat. Prawda bowiem jest taka, że już na początku swojego istnienia spełniały swoje największe funkcje, a zatem chroniły ludzi przed upałami, promieniami słonecznymi, a także deszczem. Wraz z upływem czasu ich uznanie nie uległo zmniejszeniu.

markizyW chwili obecnej cieszą się nadal dużym zapotrzebowaniem, a w związku z tym producenci dokładają wszelkich starań aby jeszcze bardziej spełniały nasze oczekiwania. Jak wyglądają markizy dzisiaj? Przede wszystkim mogą poszczycić się bardzo ciekawym wzornictwem jak i szerokim wachlarzem kolorów. Produkowane są z wysokiej jakości materiałów, które nie tylko idealnie sprawdzają się w roli markiz, ale przede wszystkim są odporne na działanie czynników szkodliwych.
Warto zauważyć, że markizy nie wpływają w negatywny sposób na miejsca, w których znalazły swoje zastosowanie, a w ręcz przeciwnie, stają się ich wizytówką, czasami nawet znakiem rozpoznawalnym. Najczęściej poszukiwane są markizy tarasowe. Jak już sama nazwa na wskazuje, swoje zastosowanie znajdują na tarasach, ale nie tylko przy domach, ale również chronią tarasy hotelowe, w restauracjach, pubach czy też kawiarniach. Rola markizy jest bardzo prosta. Chroni osoby znajdujące się na tarasie przed promieniami słonecznymi, obniżają temperaturę, nawet jeśli panuje upał, a ponadto idealnie sprawdza się podczas niewielkich opadów deszczu.
Ponadto, chronią pokoje przed słońcem, co sprawia, że temperatura w pomieszczeniach, które sąsiadują z danym tarasem obniża się, zapewniając komfort, szczególnie w upalne dni. W chwili obecnej rynek oferuje nam markizy tarasowe, które otwiera się jak i zamyka ręcznie, np. przy użyciu korbki. Następnym rozwiązaniem są markizy w pól kasetach. Jest to bardzo popularny rodzaj markizy.

Nowoczesnym rozwiązaniem są markizy w kasetach. Bardzo często wyposażone są w automatyczne otwieranie jak i zamykanie. Bardzo duża ich ilość dodatkowo zaopatrzona jest w czujnik deszczu jak i słońca. Umożliwia to otwieranie się markizy bez naszej ingerencji.