Materiały budowlane potrzebne przy budowie dachu

Dach jest bardzo ważną częścią każdego domu. Jest to jego zwieńczenie, osłona. Dach może być płaski, jednak obecnie mało kto się na taki decyduje. Dominują dachy spadziste i o nieregularnych kształtach. Dach musi być wykonany z najlepszej jakości materiałów, dzięki czemu zachowa trwałość i szczelność na lata.

Materiały budowlane a izolacja dachu

tanie materiały budowlaneZ pewnością przy budowie dachu niezbędne są elementy jego pokrycia. Może to być dachówka ceramiczna, betonowa, bitumiczna, blacho dachówka czy też gont. Poszczególne kawałki układa się dokładnie koło siebie, tak by nie było przerw. Pod dachówkę kładzie się także folię, co zabezpiecza dodatkowo nasz dach, przed działaniem czynników atmosferycznych. Budowa dachu to także orynnowanie. Rynna jest niezbędna, ponieważ dzięki niej woda deszczowa i roztopy ze śniegu mają gdzie się zbierać. Woda spływa do rynny i dalej w dół, dzięki czemu nie spływa po ścianach i nie kapie nam na głowę. Dach jest ważny także w środku. Potrzebne są nam materiały budowlane służące do ocieplenia i izolacji dachu. Stosuje się do tego styropian, wełnę mineralną lub natryskową izolację pianką poliuretanową. Po wykonaniu izolacji można przejść do wykończenia poddasza. Ocieplenie nie ma wpływu na możliwość stawiania ścian i ścianek działowych. Na wieńczeniu dachu znajduje się zazwyczaj komin. Podłączony może być on do centralnego ogrzewania, czyli do jakiegoś pieca, lub też do kominka. Dzięki niemu dym i zanieczyszczenia ulatniają się do atmosfery, a nie zostają w domu.

Materiały budowlane potrzebne do budowy dachu powinny być zawsze najlepszej jakości. Nie warto pozwalać sobie na tańsze zamienniki, których trwałość pozostawia wiele do życzenia, które mogą przeciekać, czy niedostatecznie izolować nasze poddasze użytkowe. 

Sprawdź eduobud.biz ofertę