najskuteczniejsze diety

Minusy bycia otyłym – najskuteczniejsza dieta

Bycie otyłym dla niektórych jest rzeczą przyjemną , kochają siebie jakim są , akceptują się . Lecz tak naprawdę nie chcą się przyznać że są bardzo zagrożeni. O wiele szybciej się męczą. Nie są w stanie wyjść nawet pod małą górę .Szybciej się również pocą szczególnie ciężko jest im w lecie, jak są ogromne upały.

Najskuteczniejsze diety u dietetyka

najskuteczniejsze dietyAle to jest drobnostką w porównaniu do chorób jakie mogą im grozić , niestety one mogą doprowadzić do zgonu. Na przykład zaburzenia gospodarki lipidowej . Co to takiego?? Sprzyja ona rozwojowi miażdżycy . Szczególnie ona występuje w typowej figurze ”jabłko”. Kolejna choroba to zaburzenie gospodarki wodno-elektrolitowej. Są to głownie zaburzenia w krążeniu żylnym , przeróżne obrzęki również niewydolność krążenia.
Zaburzenia hormonalne również mogą być bardzo niebezpieczne dla osób otyłych. Można do nich zaliczyć hamowanie wzrostu, również niewystarczającą produkcje testosteronu u mężczyzn natomiast u kobiet estronu. U osób ”puszystych” dochodzi również do zapalenia stanów zapalnych u stawów , kończynach dolnych oraz nawet kręgosłupa. Doprowadza również do zwyrodnień stawów , które są bardzo bolesne. Bardzo często ludziom otyłym towarzyszy problem z oddechem , jak i również mają problemy z sercem na przykład arytmia serca czy niewydolność serca. Co jest bardzo niebezpieczne. Występuje u nich również ogromna ochota na spanie co może spowodować nawet śmierć . Z powodu nadmiaru masy ciała , mogą się nabawić żylaków , gdyż słabe nogi nie mogą udźwignąć zbyt dużo kilogramów. Oraz tajemnicza choroba X która powoduje upośledzona tolerancje glukozy , nadciśnienie tętnicze oraz zaburzenie lipidowe. Czy dla przyjemności jedzenia warto doświadczyć takich chorób??? Jeśli chcemy już zjeść coś słodkiego , to w małych ilościach a w zamian za to poćwiczmy trochę.

A może wybierzmy się na rowerek w ładną słoneczną pogodę? Warto pamiętać jednak o regularnych ćwiczeniach. Gdyż raz w tygodniu może być za mało. Albo zastosujmy jedna z najskuteczniejsze diety o które możemy zapytać dietetyka.