You are currently viewing Mój sposób na podróżowanie.

Mój sposób na podróżowanie.

W czasach studenckich bardzo dużo podróżowałem po Europie. Robiłem to wiele różnych sposobów. Bardzo często szukałem promocji na tanie linie lotnicze. W ten sposób udało mi się kilkukrotnie polecieć do Szwecji za 20złotych w tę i z powrotem czy do Irlandii za 30 złotych.

Każdy ma jakiś swój sposób na podróżowanie, opowiem wam teraz o moim

busy z belgii do polskiPoza tym podróżowanie samolotami jest niezwykle szybkie i komfortowe. Polecam sprawdzać ceny przelotów tanich linii lotniczych, gdyż czasami możemy trafić na naprawdę okazyjne ceny promocyjne. Mają one na celu zachęcenie ludzi do latania samolotami. Widząc promocję trzeba być jednak bardzo szybkim i od razu rezerwować bilety, gdyż nie jesteśmy jedynymi, którzy chcą podróżować tanio, a liczba miejsc jest bardzo mocno ograniczona. Dodatkowo zaletami samolotów jest bardzo miła obsługa. Samoloty to jednak nie jedyne ciekawe środki transportu. Zdarzyło mi się raz popłynąć promem do Danii za nieco ponad 10 złotych. Mieszkając w hostelach można podróżować za naprawdę niskie pieniądze, gdyż turystyka w tych krajach nie jest tak droga jak w Polsce. Ostatnio przeglądając oferty napotkałem się z noclegami w Dubaju za równowartość 100 złotych za dobę. Warto też szukać ofert busów i autokarów. Ostatnio wykorzystałem między innymi busy do Holandii z Olsztyna, Busy z Belgii do Polski, busy z Niemiec do Polski oraz busy z Polski do Niemiec. Czasami również można znaleźć bardzo ciekawe oferty i promocje, a ten transport sam w sobie jest tani. Zdecydowanie odradzam podróżowanie pociągami w Polsce, gdyż ceny połączeń między niektórymi miastami są strasznie drogie i często większe niż krajowe przeloty lotnicze. Ostatnio np. leciałem z Gdańska do Modlina za około 20 złotych, a za pociąg z Warszawy do Krakowa zapłaciłem 80 złotych.

Nie wiem dlaczego tak w naszym kraju jest, bo zarówno w Europie Wschodniej jak i Zachodniej ceny transportu kolejowego są bardzo niskie, a na zachodzie podróżujemy znacznie szybciej i w bardziej komfortowych warunkach za niższą cenę w porównaniu z naszymi kolejami.