Na co zwracać uwagę przy wyborze projektanta wnętrz?

Projektowanie wnętrz nie jest najłatwiejszą rzeczą jaką musimy wykonać, kiedy posiadamy już swój własny dom. Osoba, która to robi powinna mieć niewątpliwy smak, który pozwoli jej na doskonałe dobranie kolorów jak i kształtów wszystkich elementów w naszym domu. Taki specjalista musi również umieć dobierać elementy pod względem określonego stylu i wiedzieć, co zrobić by nadać wnętrzu odpowiedni charakter.

Przy wyborze projektanta wnętrz nie powinniśmy kierować się wyłącznie jego papierami. Nie ważne czy kierunek studiów, który skończył to architektura wnętrz, powinniśmy patrzeć jedynie na jego zdolności. Musimy zwracać uwagę na jego realne możliwości oraz na to czy jest na tyle elastyczny, by zaproponować nam coś, co pasuje do naszej wizji. Powinien również mieć umiejętność dysponowania jedynie określoną kwotą, jaką możemy wydać z naszego portfela

Dzięki wyborze odpowiedniego projektanta mamy szansę na znaczną oszczędność czasu, jednak przez cały czas możemy kontrolować postępy a także modyfikować ogólną wizję.

Przy wybieraniu architekta, powinniśmy poprosić go o wgląd do jego wcześniejszych realizacji. To da nam ogólny zarys tego, co potrafi. Będziemy mogli w ten sposób wyrobić sobie wstępną opinię na temat jego projektów.

Podczas rozmowy powinniśmy się skupić również na tym czy ta osoba potrafi wsłuchać się w nasze potrzeby, czy za wszelką cenę będzie chciała pokazać jedynie swoje umiejętności.

Osoba, która będzie odpowiedzialna za wykonanie takiego projektu musi też sprawiać, że nie będziemy się bali zgłaszać swoich pomysłów jak i osobistych preferencji.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.