Nietrzymanie moczu można wyleczyć

Ekstremalnym momentem dla każdej kobiety jest poród, w trakcie którego przychodzi na świat nowa istota i to jest najważniejsze. Jednak te wspaniałe chwile, może przysłonić wiele przykrych dolegliwości występujących w wyniku parcia podczas porodu. 

Gdzie można wyleczyć nietrzymanie moczu?  

leczenie nietrzymania moczu w ToruniuKobiece narządy rozrodcze są narażone na wiele urazów podczas codziennego życia, ale także w trakcie porodu. Ginekologia estetyczna jest mało znaną dziedziną medycyny, która dopiero zaczyna się rozwijać. Kobiety często nie idą do lekarza, gdy dzieje się coś nie tak, bo się wstydzą mówić o problemach jakie dotyczą ich sfery intymnej. Jeżeli mamy problemy z pęcherzem, to leczenie nietrzymania moczu w Toruniu odbywa się w profesjonalny sposób. Kobiety z pęcherzem mają kłopoty najczęściej po porodzie naturalnym, gdyż w trakcie parcia, następuje silny nacisk i rozwarcie, które powoduje osłabienie mięśni dna miednicy, odpowiedzialnych za oddawanie moczu. Taki dyskomfort znacznie utrudnia codzienne życie, bo często nie możemy kontrolować moczu i najczęściej wydobywa się on podczas wysiłku, albo nawet kichnięcia. W Toruniu pracują najlepsi specjaliści w dziedzinie rekonstrukcji narządów rozrodczych kobiet i plastyki miejsc intymnych. Istnieją sposoby na to, aby pomóc sobie w takiej sytuacji. Za utrzymanie moczu odpowiadają między innymi mięśnie Kegla, które można ćwiczyć i wzmacniać, przez co mamy kontrolę nad oddawaniem moczu. Także ćwiczenia mięśni brzucha, może nam pomóc i skutecznie walczyć z dyskomfortem. 

W dzisiejszych czasach medycyna zrobiła tak duże postępy, że jest w stanie sobie poradzić z większością problemów kobiecych. Nietrzymanie moczu może być krępujące, dlatego nie należy zwlekać z leczeniem, bo może się to skończyć poważną operacją.