You are currently viewing Nowe monitory studyjne to nowa jakość dźwięku

Nowe monitory studyjne to nowa jakość dźwięku

Mój mąż ma bardzo interesującą pasję. Kiedy zaczynaliśmy się poznawać w swoim pokoju miał małe studio muzyczne. Byłam pod ogromnym wrażeniem tego, że od kilku lat tworzy własną muzykę i bierze udział w różnych warsztatach muzycznych na terenie całego kraju, aby rozwijać swoje umiejętności oraz hobby. 

Zakup nowego sprzętu audio do studia

monitory studyjneDla mnie muzyka ogranicza się do kilku znanych mi pojęć z czasów podstawówki. W latach szkolnych na lekcjach muzyki najwyżej można było zagrać na flecie lub zaśpiewać kilka znanych piosenek. Nikt nie przykładał wagi do nauki nut, czy zaszczepienia chęci gry na jakimkolwiek instrumencie muzycznym. Stąd też bardzo podziwiałam człowieka, który sam zakupił niezbędny sprzęt i poświęca swój czas na to aby uczyć się wszystkiego od podstaw. Kiedy zamieszkaliśmy razem mąż bardzo chciał zakupić nowe nagłośnienie. Jego stare głośniki nie spełniały już swojej roli, a odsłuchiwane na nich skomponowane utwory, brzmiały zupełnie inaczej niż na studyjnych słuchawkach. W celu zakupu głośników mąż przeglądał muzyczne sklepy internetowe. Kiedy znalazł odpowiedni sprzęt zapytałam czym się kierował w wyborze. Rozmowa na temat wymagań co do sprzętu audio utwierdziła mnie w przekonaniu, że o muzyce nie mam zielonego pojęcia. Monitory studyjne jakie wybrał były w rozsądnej cenie oraz spełniały wszystkie jego wymagania. Oprócz nowoczesnego wyglądu głośniki miały bardzo dobre opinie, czysto grały, równo rozkładały częstotliwość dźwięku. Ważne było także to aby nie zakłamywały pasma dźwięku i nie dodawały nic w niskich lub wysokich częstotliwościach, miały odwzorowywać  naturalny dźwięk taki jaki zostały nagrany. Utwór muzyczny puszczany z głośników musiał brzmieć jak ten nagrany w studio. Mąż był bardzo zadowolony z fachowej obsługi sklepu jak i z szybkiej realizacji zamówienia. Monitory, które kupuje się w parach można nazwać bliźniakami, gdyż po jakimś czasie użytkowania dostrajają się do siebie i mają równy czas odsłuchu.

Sklepy muzyczne prowadzące swoją działalność poprzez internet cechują się dużym asortymentem i wysokiej jakości sprzętem. Łatwość składania zamówienia oraz fachowa obsługa przyczyniają się do zadowolenia klienta i udanych zakupów. Również ceny sprzętów audio są konkurencyjne i można zawsze trochę zaoszczędzić kupując online.