Od czego ubezpiecza się psy?

Właściciele czworonożnych członków rodziny zrobią dla nich naprawdę wiele. Tak samo jak ubezpieczany dom, samochód oraz własne życie i zdrowie, wielu posiadaczy zwierząt domowych decyduje się również na ich ubezpieczenie. Ile to kosztuje oraz od jakich zdarzeń można ubezpieczyć psy i koty? Propozycji ubezpieczeń jest wiele.

Czy warto ubezpieczyć psa?

niedrogie ubezpieczenia dla psówUbezpieczenie psów i kotów (czy innych zwierząt domowych) jest sprawą dość niepopularną. Rzadko słyszy się o takich umowach, szczególnie jeśli chodzi o zwierzęta nierasowe. Ubezpieczenie psa polega przede wszystkim na zabezpieczeniu jego zdrowia. Ubezpieczenie, podobnie jak to nasze, pokrywa koszty wizyt weterynaryjnych, leczenia czy pobytu w klinikach w razie nagłych wypadków. Niedrogie ubezpieczenia dla psów z pewnością pokryją te wydatki, odciążając właścicieli od niemałych rachunków, które przychodzi często zapłacić. Nawet nieduże usługi potrafią być bardzo kosztowne, dlatego warto zagłębić się w temat ubezpieczeń. Ceny ubezpieczeń zależą od wariantu, jaki wybierzemy, ale przedział to od 60 do 100 złotych. Jest to składka roczna, więc można powiedzieć, że to ubezpieczenie należy do niedrogich, aczkolwiek niewątpliwie korzystnych. Ubezpieczenia psów pokrywają wiele zabiegów medycznych, lecz nie jest to jedyny obszar. Możemy skorzystać z ubezpieczenia podczas poszukiwania psiaka w razie zagubienia, ale też gdy wyrządzi on jakąś szkodę lub spowoduje wypadek na drugim człowieku (co często zdarza się z agresywnymi rasami lub świeżo adoptowanymi psami).

Czy warto więc skorzystać z niedrogiego ubezpieczenia dla psa? Oczywiście, że tak. Roczna składka nie jest wysoka, a dzięki temu nasz portfel może odczuć niemałą ulgę. Najlepszych ubezpieczeń szukajmy na przykład w bankach, gdzie często można stworzyć korzystny pakiet usług.