Opony rowerowe od rekomendowanych produentów

Do jazdy offroadowej nadają się wyłącznie najlepsze opony, nie tylko wystarczająco wytrzymałe, ale również mające bieżnik ułatwiający sterowanie rowerem. Wielokrotnie trafialiśmy z kolegami na opony które były zaklasyfikowane jako terenowe, aczkolwiek w praktyce nie miały dostatecznie dobrych osiągów by używać je podczas jazdy na offroadzie.

Najlepsze terenowe opony do roweru

dobre opony roweroweOd jakiegoś czasu szukaliśmy więc aktywnie opon, które sprawdziłyby się na offroadzie. Takie opony musiały spełniać szereg wymagań, byśmy brali je w ogóle pod uwagę. Przede wszystkim, kluczowa była wytrzymałość opon na przebicie, gdyż takowe zdarzało się zaskakująco często na trasach terenowych. Dobry bieżnik i głębokie profilowanie było kolejnym wymaganiem, tym razem pod kątem stabilności i manewrowości roweru. Wszystkie nasze wymagania spełniały dobre opony rowerowe do rowerów terenowych, jakie znajdowały się w ofercie jednego z najlepszych i najbardziej polecanych producentów sprzętu rowerowego. Owe opony, mimo średnicy identycznej ze średnicą opon w rowerach terenowych, były znacznie szersze, a tym samym zapewniały rowerzyście lepszą kontrolę nad rowerem podczas jazdy po piasku, niestabilnym gruncie czy też sypkiej ziemi, podłożach bardzo częstych na offroadowych trasach. Podobnie sprawował się głęboki bieżnik, który stabilizował rower jeszcze bardziej.

Grubość gumy opon, natomiast, zapobiegała możliwości przebicia opony nawet po przejeździe po ostrej krawędzi, rozbitym szkle czy kamieniach mających twarde krawędzie. Te opony, mimo przeznaczenia do jazdy terenowej, również były bardzo dobre na drogi asfaltowe, w przeciwieństwie do wielu podobnych rodzajów opon, i mogły być używane również do zwykłej jazdy rekreacyjnej po twardych nawierzchniach.