Ostre sosy ghost pepper

Razem z moim chłopakiem uwielbiamy pikantne jedzenie. Kilka lat temu moja ciocia przysłała nam z zagranicy bardzo dobry pikantny sos i wówczas właśnie zainteresowaliśmy się bardziej tematem. Dziś polski rynek kwitnie pod względem ostrych sosów, jednakże jeszcze parę lat temu trudno było dostać coś takiego.

Pyszne i ostre sosy

ghost pepper sklepPo tym, jak spróbowaliśmy ostrego sosu, który dostałam od cioci, razem z chłopakiem zaczęliśmy bardziej zagłębiać się w temat ostrego jedzenia, a także samych sosów. Wówczas jednak ciężko było dostać coś na naszym polskim rynku i przeważnie te najostrzejsze sosy były w smaku niezbyt dobre, a ponadto niemiłosiernie pachniały chemią. Dziś tego problemu już nie ma o czym ostatnio się przekonaliśmy zamawiając sos ghost pepper sklep znaleźliśmy w internecie i to, co nas nakłoniło do zakupu to przede wszystkim bardzo dokładne oraz szczegółowe opisy na stronie sklepu, jak i wiele pozytywnych opinii klientów. Zakupiony przez nas sos należał do jednego z najostrzejszych, ale mimo to zawierał bardzo naturalne składniki wśród których znajdowała się zarówno Naga Jolokia, jak i czosnek, ocet z trzciny cukrowej czy oczywiście woda. Smak tego sosu był nieporównywalnie lepszy z tym, co znaleźliśmy lata temu. Potrawy nie tylko nabierały pikantności, ale przede wszystkim i lepszego smaku. Ponadto fakt, że sos sprzedawany był w dosyć sporej buteleczce wpływał także pozytywnie, na jego wydajność.

Czytając bardzo dużo naukowych artykułów odnośnie samych sosów, jak i ostrego jedzenia dowiedzieliśmy się, że to stosowane z umiarem może przynieść bardzo wiele korzyści dla zdrowia. Ostre sosy to zatem nie tylko nowe wrażenia smakowe i doświadczenia związane z ostrością, ale jednocześnie mogą one stanowić skład zdrowej diety.