Osuszanie budynków – usługi budowlane

Wilgoć jest jedną z najmniej pożądanych rzeczy w naszym domu. Powoduje ona różne niebezpieczne choroby na tle grzybiczym. Jest ona efektem złej izolacji wodochronnej naszego domu lub też powodzi. Może to być także efekt złej wentylacji w połączeniu ze zbyt szczelnymi oknami i drzwiami.

Usługi budowlane oferują nam nie tylko budowę ale także osuszanie budynków. Polega ono na tym, że różnymi technikami próbujemy pozbyć się wilgoci ze ścian. Możemy jednak zrobić to własnoręcznie

Rodzaje osuszaczy.

Osuszacze kondensacyjne.

Są najbardziej popularne. Można je kupić za niewielką kwotę w supermarketach. Takie osuszacze pochłaniają wilgoć a wydmuchują suche powietrze.

Ich wadą jest to, że pracują dużo lepiej jeżli w naszym pomieszczeniu jest powyżej 30 stopni celsjusza.

Osuszacze adsorpcyjne.

Tego typu osuszacze mają podobne działanie do tych kondensacyjnych. Są one jednak mniej wydajne niż te poprzednie.

Ich wadą jest to, że są dużo mniej wydajne niż te kondensacyjne ale ich praca nie jest uzależniona od temperatury. Są również bardzo lekkie i poręczne.

Po takim osuszaniu warto sprawdzić, co sprawia, że nasze ściany ulegają zawilgoceniu, np. poprzez skorzystanie z usługi budowlane Toruń – dobra firma!

Wśród czynników jakie możemy wymienić jest między innymi źle wykonana izolacja jak również jej brak. Przy szukaniu przyczyn warto zatrudnić fachowca, który nie tylko zidentyfikuje je wszystkie ale również powie, co należy poprawić. Może też się zdarzyć, że trafimy na takiego specjalistę, który będzie umiał naprawić tego typu rzeczy lub będzie znał ekipę, która nam to wykona.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.