Pianka poliuretanowa i ocieplanie budynku

Odpowiednie ocieplenie domu to podstawa, ponieważ jeśli użyjemy materiałów wysokiej jakości nie tylko podniesiemy komfort użytkowania budynku, ale również zaoszczędzimy na kosztach jego ogrzewania. Obecnie spośród dostępnych na rynku izolacji najlepsza jest pianka poliuretanowa.

Ocieplanie budynku za pomocą pianki poliuretanowej

Piankanatrysk pianki w budynku poliuretanowa jest znacznie trwalsza od pozostałych materiałów wykorzystywanych do izolacji termicznej a dodatkowo jest o wiele bardziej przyjazna dla środowiska niż styropian czy wełna mineralna. Ocieplanie domu pianką gwarantuje nam doskonałą izolacyjność w porównaniu do wełny czy styropianu. Zaledwie 10-cio centymetrowa warstwa pianki zapewnia taką samą izolacyjność co szesnastocentymetrowa płyta styropianu lub osiemnastocentymetrowa warstwa wełny. Kolejnym atutem pianki PUR jest znakomita izolacyjność akustyczna, dlatego tak chętnie stosowana jest w pomieszczeniach, które chcemy wygłuszyć. Zaletą jest również to, że jest ona bardzo lekka a dzięki temu nie obciąża konstrukcji naszego budynku. Wykonanie izolacji termicznej z pianki zajmuje jedynie jeden dzień a w przypadku pozostałych materiałów może to być cztery a nawet pięć dni. Wykonanie izolacji zajmuje niewiele czasu, ponieważ nakłada się ją natryskowo. Natrysk pianki w budynku wykonuje się przy pomocy specjalistycznych maszyn. Pianka doskonale przylega do każdego rodzaju powierzchni i szczelnie wypełnia wszystkie szczeliny, nawet te najmniejsze. Dzięki temu możemy nią zabezpieczyć nawet najbardziej skomplikowane konstrukcje dachów, ponieważ pianka dotrze wszędzie.

Jeśli chcemy mieć doskonałą izolację termiczną to powinniśmy wybrać piankę poliuretanową. Każda z jej zalet z osobna powoduje, że większość osób wybiera właśnie ją jako materiał izolacyjny. Poza tym jest ona bezpieczna zarówno dla człowieka jak i dla zwierząt.