Piękne panele fasadowe

 

Drewno jest, było i będzie jednym z najlepszych materiałów używanych w budownictwie. Było ono używane od zarania dziejów i obecnie jego popularność wciąż rośnie. Dodatkowo rośnie również jego zastosowanie. Mimo to każdego roku powstają kolejne imitacje drewna, które wyróżniają się tym, że są o wiele trwalsze i odporniejsze na warunki atmosferyczne.  

Elewacyjne panele imitujące drewno

panele elewacyjne drewnopodobneDrewno wyróżnia się ogromną ilością zalet ale dziś skupimy się jednak na jego wadach, które powodują że drewno jest co raz częściej zastępowane przez inne tworzywa. Jedną z wad drewna jest to, że z czasem zaczynają interesować się nim korniki oraz inne pasożyty. Powoduje to że drewno zaczyna obumierać i tracić pewne walory estetyczne. W związku z tym w budownictwie (a konkretnie przy wykończeniach) stosuje się materiały imitujące drewno. Jednymi z takich materiałów są panele elewacyjne drewnopodobne. Są to elementy wykonane z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego. Gdy jest on zamontowany na fasadzie naszego domu to ciężko stwierdzić czy jest to panel drewniany czy sztuczny bowiem odwzorowanie jest niemalże idealne. Jednak panele z tworzywa sztucznego wyróżniają się dużo większą odpornością na różne czynniki. Kolejną wadą drewna jest to, że z czasem zaczyna tracić kolor i swój urok. Musimy więc ciągle pamiętać o konserwowaniu. W tym momencie również możemy postawić dużego plusa przy tworzywach imitujących drewno bowiem one nie wymagają niczego poza podstawową pielęgnacją związaną z myciem.

Konserwacji drewnianych paneli fasadowych musimy dokonywać przynajmniej raz na dwa lata. W przypadku dużych budynków jest to czynność pochłaniająca zarówno duże ilości pieniędzy jak również naszego czasu. Z kolei panele imitujące drewno wystarczy od czasu do czasu umyć wodą z detergentem i odzyskają swój dawny blask.