Piękne włosy z olejkiem rycynowym

Włosy to temat gorących dyskusji wśród wielu kobiet. Bardzo rzadko jesteśmy zadowolone z ich kondycji. Stosujemy wiele różnych szamponów, odżywek oraz masek, natomiast rezultaty są wciąż marne.Co odważniejsze z nas kładą na włosy mieszankę jajka  z oliwą z oliwek. Nie każdy jednak ma czas i ochotę na takie kuracje. Warto zatem wypróbować sposób, które znały już nasze babcie.

Korzyści ze stosowania olejku rycynowego

olejek rycynowySzorstkie, suche i matowe włosy to powszechnie znany problem. Mycie w twardej wodzie, częste farbowanie i stylizacja gorącym powietrzem to czynniki, które osłabiają keratynę, stanowiącą budulec włosa. rynek kosmetyczny oferuje całe mnóstwo środków, które mają w rekordowo krótkim czasie sprawić, że nasze włosy będą przypominać taflę wody – będą gładkie i piękne. Jednak w sytuacjach, kiedy borykamy się z e zniszczonymi włosami, warto sięgnąć po sposób naszych babć, który dziś wraca do łask. Chodzi o olejek rycynowy. Warto wspomnieć, że jego głównym zadaniem jest przeczyszczenie organizmu. Jednak jakiś czas temu okazało się, ze ma także zbawienny wpływ na zniszczone zabiegami fryzjerskimi włosy. Wystarczy wmasować niewielką ilość w końcówki i umyć włosy łagodnym szamponem, by zauważyć wyraźną różnicę w ich kondycji. Można także zaaplikować całonocną kurację, czyli zostawić olejek rycynowy na pasmach przez całą noc i umyć włosy dopiero rano. Włosy staną się sypkie, lśniące i będą po prostu wyglądać zdrowo. I pomyśleć, że to wszystko dzięki środkowi, który kupimy w każdej aptece za kilka złotych. 

Natura od zawsze inspirowała producentów kosmetyków. Dzięki naturalnym ekstraktom, kosmetyki stają się skuteczniejsze i lepiej dbają o cerę. Jednak może czasem warto sięgnąć po produkt w czystej postaci, bez domieszek. Warto wypróbować chociażby na własnej głowie,na efekty nie będzie trzeba długo czekać.