rowery miejskie

Podziwiaj malownicze widoki, podróżując rowerem miejskim

Miasto Amsterdam jest znane z bycia przyjaznych rowerzystom miastem na świecie. Jak informowaliśmy, dziś Amsterdam liczy ponad 700 tysięcy rowerów, z czego zdecydowana większość to rowery miejskie. W związku z tym, że istnieje wiele rowerów, operatorzy świadczą usługi najmu. Możesz wynająć jeden z nich za około 6,5 – 8 euro dziennie, podczas gdy niektóre wskaźniki kilkudniowe są na minimalnej stawce 4 euro. Jazda na rowerze w mieście Amsterdam jest zabawna, przyjemna i orzeźwiająca.

Co trzeba wiedzieć, aby dobrze zaplanować przejażdżkę rowerem miejskim po Amsterdamie?

Jeśli planujesz odwiedzić Amsterdam przez wakacje, możesz rozważyć rezerwacje na rowery miejskie jednego dnia – warto wybrać się na wycieczkę rowerową i takie zwiedzanie miasta. Amsterdam jest zimny w zimie. Jeśli nie lubisz jazdy na rowerze w niskiej temperaturze, należy zaplanować wycieczkę rowerową w lecie. Ponadto, najlepiej jest, aby w trakcie jazdy korzystać raczej z godzin pozaszczytowych. Weź ze sobą butelkę wody aby ugasić pragnienie. Współczesne rowery miejskie projektowane są z myślą o możliwości przewiezienia niewielkiego bagażu, jakim jest plastikowa butelka z orzeźwiającym płynem. Chociaż nie mówimy o Tour de France, jeśli nie jest to rower elektryczny to ta mała wycieczka rowerowa może dodać trochę bólu do mięśni nóg. Tak, należy zrelaksować się, nie spiesz się w trakcie wycieczki rowerowej.

rowery miejskiePowszechnie sugeruje się że wycieczka rowerowa w ramach miasta Amsterdam powinna się rozpocząć w centrum miasta Waterlooplein i zakończyć w Amsel. Ta podróż zajmie około 3 do 4 godzin bez przerwy. Jednak trzeba będzie pozwolić sobie na 2 do 3 godzin na wypoczynek, zwiedzanie i zdjęcia po drodze. Zacznij swoją podróż na Waterlooplein. Biorąc za punkt odniesienia rzekę Amstel, podróżuj rowerem miejscki na południe wzdłuż rzeki Amstel. Twój pierwszy punkt kontrolny to Magere Brug. Polecam podziwiać widoki na rzekę, aż dojdziesz do Berlage Brug. Następnym przystankiem jest Martin Luther King Park. Podczas podróży na południe dalej, trafisz do obwodnicy A10. Jedź pod mostem i dotrzemy do Amstel. To jest ładny park, może chcesz tam odpocząć i zrobić parę zdjęć?

Dalej można podróżować na południe wzdłuż Amstel Rive, dotrzemy do Ouderkerk aan de Amstel, wioski nad rzeką. Z pewnością zaobserwujesz wielu mijających cię lub wyprzedzających osób wykorzystujących rowery miejskie do przemieszczania. Nic dziwnego. Te malownicze krajobrazy są popularnym miejscem dla rowerzystów i miłośników innych sportów.