pokrowece

Pokrowce samochodowe, czyli dbamy o fotele i tapicerkę

Samochody kupujemy raz na kilka lat. Warto zatem sprawić, aby jak najdłużej były w możliwie jak najlepszym stanie. Nie chodzi tu tylko o parametry techniczne, ale również o wizualne. Jeśli jeździmy bezpiecznie i garażujemy swój samochód to z zewnątrz będzie on raczej wyglądał jak nowy o ile go regularnie czyścimy.

Pokrowce samochodowe są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą dbać o swoje fotele w samochodzie

pokroweceWiększy problem może sprawić zadbanie o samochód w środku. W samochodzie w jego wewnętrznej części najbardziej podatne na zniszczenia są tapicerka, fotele oraz podłoga. Jeśli w naszym garażu znajdują się takie samochody jak chociażby citroen jumper, mercedes sprinter, renault master, citroen c4 albo suzuki grand vitara to szczególnie warto jest o nie zadbać. Jeśli chodzi o podłogę to wystarczy, że wyposażymy się w małe dywaniki oraz w mały odkurzacz samochodowy. Więcej naszej uwagi będą potrzebowały tapicerka oraz fotele. Tu z pomocą przyjdą nam pokrowce samochodowe. Jest to szczególnie ważne jeśli w środku naszego samochodu mamy skórzane wykończenia. Naturalna skóra wygląda imponująco, ale jest również bardzo podatna na zniszczenia, a jej wymiana na nową bywa bardzo kosztowna, więc warto jest je odpowiednio zabezpieczyć. pokrowce samochodowe do mercedes sprinter dzielą się na kilka typów, a także zrobione są z różnej jakości materiałów. Przed kupnem musimy zatem się zdecydować na konkretny rodzaj, który będzie spełniać nasze wszystkie potrzeby. Do wyboru mamy pokrowce uniwersalne, szyte na miarę, koszulki na fotele i specjalne maty. Pokrowce uniwersalne świetnie się spiszą jeśli posiadamy popularne modele samochodów. Są tak wykonane, że ich dopasowanie nie powinno stanowić problemów. Pomoże nam w tym szereg zamków i suwaków. Możemy je także kupić od ręki. Czasami bywa jednak tak, że chcemy perfekcji i mieć pokrowiec dopasowany idealnie.

Wtedy możemy sobie zamówić pokrowiec szyty na miarę. Będzie on wtedy dopasowany do naszego samochodu co do centymetra. Ciekawym rozwiązaniem są także maty na fotele, które podwyższą komfort i wygodę jazdy. Dopasowują się one do naszego ciała i są świetnym rozwiązaniem na dalekobieżne wyprawy. Jeśli jednak bardzo podoba nam się seryjna tapicerka i chcemy z nią obcować podczas jazdy, to samochód możemy też pielęgnować za pomocą specjalnych płynów i past.