You are currently viewing Ponton czyli dobre legowisko dla psa

Ponton czyli dobre legowisko dla psa

Przyprowadzając do domu nowe zwierzątko skupiamy się przede wszystkim na radości, jaką ono nam przyniesie. Mały kotek czy piesek to rozkoszne stworzenie. Przygarniając takiego maluszka możemy cieszyć się jego obecnością i obserwowaniem, jak dorasta i poznaje świat. Chcemy też zapewnić mu wszystko, co najlepsze.

Posłania w kształcie pontonu dla psa

ponton dla psaPierwsza rzecz, której nasz mały lokator musi się nauczyć, to to, że ma swoje miejsce w nowym domu. Pomóżmy mu w tym, przygotowując dobre i wygodne posłanie. Takimi właśnie cechami odznacza się ponton dla psa. Jest to legowisko przypominające nieco kształtem ponton, stąd nazwa. Ma podniesione, szerokie brzegi, na których nasz zwierzak może wygodnie ułożyć głowę. Uszyte jest z trwałego i łatwego w czyszczeniu materiału, nie wymaga więc już dodatkowych pokrowców. Jeśli się zabrudzi, wystarczy je wytrzepać albo przetrzeć wilgotną szmatką. Wypełnienie „pontonu” to elastyczna pianka, gwarantująca wygodę każdemu zwierzakowi, nawet temu największemu. Dzięki swoim właściwościom nie odkształca się ona trwale, nie zapada, więc legowisko cały czas zachowuje swoje zalety. W razie konieczności istnieje możliwość wyjęcia wypełnienia z legowiska i uprania zewnętrznej warstwy. Zapinana jest ona na zamki błyskawiczne, dobrze ukryte po spodniej stronie, aby nie powodowały dyskomfortu u śpiącego na posłaniu zwierzęcia i jednocześnie żeby nie porysować podłogi.

Istotną zaletą tego typu legowisk jest też fakt, że są one bardzo estetyczne. Staranne wykonanie pontonu sprawia wrażenie solidności i elegancji. Można dobrać odpowiadający nam kolor z szerokiej palety dostępnych obić. Dzięki temu psie posłanie będzie pasowało do każdego wnętrza, w którym zechcemy je umieścić, i nie będzie stanowiło przykrego dysonansu.