Potencjał Internetu

Internet, pozwala na dotarcie do nieporównywalnie większej liczby potencjalnych klientów, niż możliwe było do tej pory. Potencjał, tkwi przede wszystkim w dostępie do informacji, który stał się absolutnie nieograniczony, lecz niemniej ważne jest także, by odkryć jak najbardziej efektywny sposób, by zdobyć i następnie, także i utrzymać zainteresowanie klientów.

Zakupy przez Internet, są doskonałą okazją, by zyskać nowych chętnych do zakupu określonego produktu i jednocześnie, bez większego trudu, umożliwiają one prowadzenie z klientami dialogu. Obecnie, rośnie popularność wszelkiego rodzaju sprzedaży wysyłkowej oraz serwisów aukcyjnych, wśród których, króluje oczywiście Allegro. To właśnie ten serwis, dostępny na ogromną skalę, łączy w sobie zalety tradycyjnego sklepu, gdzie można przed zakupem zapytać sprzedawcę o szczegóły, dotyczące określonego produktu, przy czym odpowiedź, jest zwykle szybka i sprawna, widoczna na mailu kupującego, najczęściej wraz z oznaczeniem odpowiedniej transakcji, której dotyczyło pytanie zadane przez klienta, co sprawia, że komunikacja jest nieporównywalnie bardziej ułatwiona, niż w przypadku tradycyjnych maili, które oznaczone są tylko tematem, bez numeru konkretnej aukcji.

W przypadku serwisów aukcyjnych, także i w tym serwisu Allegro, najcenniejszą umiejętnością sprzedawcy jest umiejętność przekonania klienta, że to właśnie jego aukcja jest lepsza niż wszelkie inne, nawet jeśli dotyczą one tego samego produktu. Przekonując kupującego, że to właśnie naszego produktu potrzebuje, w odróżnieniu od tego, co oferuje konkurencja, zwiększamy w znaczący sposób szanse na sfinalizowanie transakcji. Zainteresowanie aukcją, uzyskać można oferując korzystną, lecz nie rażąco niską cenę, gdyż zamiast zachęcić, może ona wzbudzić, paradoksalnie podejrzenia i w efekcie, podważyć naszą wiarygodność. Z tego powodu, uwagę klienta najbezpieczniej pozyskać będzie poprzez wzbudzenie jego zainteresowania.

Zainteresowanie zaś, budzą najwcześniej takie elementy, jak zdjęcie główne, pokazowe, czyli avatar, trafność umieszczenia przedmiotu we właściwej kategorii oraz Szablony Allegro.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.