angielski

Pozalekcyjne kursy językowe

Kursy pozaszkolne dla dzieci są coraz bardziej popularne. Nic dziwnego — rodzice chcą zainwestować w przyszłość pociech i dać im różne opcje na rozwój osobisty. Ponadczasowym pomysłem, który z pewnością przyniesie profity w przyszłości jest kurs języka angielskiego.

Angielski to język, która ułatwia życie

Na rynku jest wiele interesujących ofert szkół językowych, jak jednak wybrać tę jedną odpowiednią? Trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na program nauczania. Język angielski dla dzieci to nie to samo co angielski dla dorosłych. Kurs musi być zaprogramowany przed dysponującego odpowiednią wiedzą pedagoga, tak aby był dostosowany do obecnego rozwoju malucha. Nie można przecież oczekiwać, że dziecko w wieku przedszkolnym będzie uczyło się w taki sam sposób co gimnazjalista. Jedną z bardziej popularnych metod jest technika słuchowo-słownej prezentacji tekstów.

angielskiPolega ona na pracy nauczyciela z dziećmi za pomocą materiałów wizualnych i audiowizualnych, ale przy zamkniętych podręcznikach. Na lekcji dzieci przerabiają materiał, uczą się nowych rzeczy, a podręcznik ma im tylko pomóc utrwalić wiedzę w domu. Inna metodą jest technika bez podręcznikowa, która zakłada całkowite wyłączenie podręcznika z procesu nauczania. Dzieci przyswajają materiał jedyni na zajęciach, razem z nauczycielem, który opowiada lekcję, bez wspomagania żadnych pomocy. Metoda ta opiera się na naśladownictwie i powtarzaniu, co ma świetny wpływ na naukę wymowy. Technika bez podręcznikowa ma też duży wpływ na późniejsze osiągnięcia dzieci — dzięki niej łatwej komunikują się w przyszłości, mają lepszy akcent i wymowę. Dobrze jest kiedy do programu nauczania wprowadzi się też inne elementy, takie jak rytmikę, czy muzykę. Wiadomo bowiem, że dziecko o wiele lepiej zapamiętuje nowe słowa, jeżeli słyszy je w wersji rymowanej bądź śpiewanej. Melodia jest dodatkowym ułatwieniem, gdyż, poprzez swój rytm, ułatwia przypominanie sobie obco brzmiących wyrazów. Ważne jest aby te pierwsze doświadczenia z językiem były jak najmniej stresujące dla dziecka i kojarzyły mu się z czymś przyjemnym, co lubi robić.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://ence.pl