You are currently viewing Profesjonalna windykacja na terenie Francji

Profesjonalna windykacja na terenie Francji

Coraz większa liczba polskich przedsiębiorców wchodzi na rynki zagraniczne, gdzie podejmuje się współpracy z zagranicznymi kontrahentami. Tego rodzaju współprace pozwalają na zdobycie doświadczeń oraz spory rozwój. Trzeba jednak pamiętać, że za granicą obowiązują inne przepisy, do których należy się stosować. Problemy mogą się również pojawić w momencie, gdy partner czy klient nie chce zapłacić za wykonaną usługę.

Komu zlecić windykację długów we Francji?

fachowa windykacja należności we francjiNa początku właściciel polskiej firmy zazwyczaj próbuje na własną rękę dotrzeć do dłużnika i skłonić go do oddania należnych mu pieniędzy. Mowa tutaj o kontakcie telefonicznym, mailowym, pisemnym a nawet stawieniu się w siedzibie zagranicznej firmy. Nie każdy jednak ma taką możliwość – w końcu dziś wiele spraw załatwia się zdalnie. Kolejny krok to pójście do sądu oraz próby prawnego odzyskania całości lub chociaż części zobowiązania. Zawsze można także skorzystać z usług zewnętrznych firm, które zajmują się profesjonalnym odzyskiwaniem długów za granicą. Fachowa windykacja należności we Francji polega przede wszystkim na współpracy z lokalnymi kancelariami adwokackimi. To ważne, by działać według przepisów obowiązujących w danym regionie. Pracownicy docierają do dłużników i prowadzą z nimi negocjacje. Co ważne odzyskać dług można zarówno bez, jak i z nakazem sądowym.

Koszty tego rodzaju usługi są ustalane zazwyczaj indywidualnie i zależą od rodzaju i złożoności prowadzonej sprawy, a także kwoty do odzyskania. Warto postawić tutaj na polecane przez innych marki, które pobierają do siebie wynagrodzenie wyłącznie w momencie faktycznego odzyskania długu. Często dochodzi do ugody pomiędzy stronami, co skutkuje na przykład określeniem dogodnych miesięcznych rat do spłaty lub zwróceniem większej części.