You are currently viewing Rolety dzień noc – nowość na rynku

Rolety dzień noc – nowość na rynku

Aby dom był kompletnie wykończony wstawiane są okna. W większości miast mamy szeroki wybór firm sprzedających i montujących okna pcv oraz okna drewniane, a także dobrane do nich rolety wewnętrzne czy też rolety dzień noc. Szeroka gama okien pozwala znaleźć okna, które są dostosowane do oczekiwań użytkownika.

Rolety dzień noc

 

rolety dzien nocPomimo, że najwięcej klientów wybiera okna standardowe popularnych kolorach takich jak biel czy brąz to zdarzają się klienci, którzy poszukują o wyjątkowych kształtach np. owalne bądź rozdzielane na parę segmentów. Klienci mogą także wybrać okna wykonane z wyznaczonego typu drewna oraz zaledwie zdobione drzewem.W przypadku okien pcv mamy możliwość zakupienia okien w kolorze niestandardowym takim jak zielony czy żółty. W przypadku okien drewnianych wybór ten jest ograniczony do barw drewna.
W obecnej chwili okna pcv sprzedaje się o wiele więcej niż okien drewnianych, jednym z powodów tego jest cena, są one o około 10% – 15% tańsze, bardziej odporne na działania czynników atmosferycznych. Inną zaletą tych okien jest dźwiękoszczelność, sprawiają one, że po zamknięciu okna w pomieszczeniu nie słychać odgłosów z zewnątrz, czego nie gwarantują okna drewniane. Kolejną zaletą okien pcv jest to, że nie trzeba ich konserwować, wystarczy je regularnie czyścić, co z przypadku okien jest niemożliwe, okna drewniane muszą być konserwowane nawet i dwa razy do roku. Szczelność jest ważnym elementem decyzji o wyborze okna, jednak zbyt duża szczelność może powodować, że w pomieszczeniu będzie zaburzona cyrkulacja powietrza, nagromadzenie się zbyt dużej wilgotności w powietrzu spowoduje, że może pojawić się grzyb. Ale i na to producenci znaleźli sposób i jest możliwość montowania nawiewników.

Jeśli chodzi o aspekt ekologiczny, to okna pcv przepadają z kretesem, do ich produkcji nie używany jest plastik z recyklingu, okna drewniane są wręcz określane jako ekologiczne i zgodne z naturą. Wybór okna tak naprawdę zależy od klienta, ale również od dobrego sprzedawcy, który potrafi znaleźć okna, które będą spełniały wymagania przyszłych użytkowników.