Rowerki dla dzieci

Dwójka moich dzieci to istne iskierki. Mają tyle energii w sobie, że problem jest za nimi nadążyć. Zastanawiałam się, jak spożytkować tę ich energię, jako, że mieszkamy w bloku, i nie mogą biegać sobie, jak w przypadku domków z ogródkami.

Rowerek idealny dla dzieci

rowerki little tikesDługo zastanawiałam się nad tym, co najlepiej kupić takim energicznym dzieciom, jak moje. Wpadłam na pomysł, że rowerki little tikes będą dobrym pomysłem. Dlaczego właśnie rowerki? Dziecko oglądając telewizję, czy bawiąc się zabawkami, nie zmęczy się tak, jak powinno. Na rowerku będzie mogło ćwiczyć wytrzymałość, dzięki czemu zwiększy się jego aktywność fizyczna. Poza tym, nauczy się koordynacji ruchów. Jazda na rowerze jest przydatną umiejętnością, ale na normalnym podłożu, chłopcy mogliby się przewrócić. Jeśli myśleć będziemy o późniejszym zakupie takiego roweru dla dorosłych, to najlepiej nauczyć się jeździć na rowerku dla dzieci. Same podstawy, ale jeśli bliźniaki je opanują, to przede wszystkim będą miały na czym się wyżyć. W domu to zabawy raczej są spokojne, a maluchy biegają i szaleją, bo dzieci mają takie zapasy energii, że muszą się wybawić, by potem się zmęczyć i spokojnie spać całą noc. Niestety, budzą się po kilka razy, i może właśnie jest to spowodowane tym brakiem ruchu. Dlatego kupiłam rowerki, podarowałam chłopcom, i byłam ciekawa ich reakcji. Jeden z synów od razu wsiadł na rowerek, i jechał swobodnie. Natomiast drugi miał pewne trudności, i nie był pewien, czy sobie poradzi. Jednak wystarczyło kilka dni wprawy i śmigają na nich bardzo szybko i sprawnie.

Za jakiś czas, jak wytrenują sobie jazdę jeszcze lepiej, to będę mogła ich zabrać z rowerkami na dwór. Na świeżym powietrzu, aktywność fizyczna jest jeszcze lepsza. Muszą się zahartować, by rośli zdrowo.