impreza firmowa

Savoir Vivre na imprezie firmowej

Zachowanie przy stole, czyli o co zadbać przy organizacji wesel, imprezy okolicznościowej lub imprezy firmowej. Wchodząc do Sali bankietowej, w której odbyć ma się takie spotkanie- okrycie wierzchnie powinno zostawić się w szatni.

Zasady savoir vivre obowiązują także na imprezie firmowej

impreza firmowaTa zasada nie obowiązuje w zwykłej kawiarni, barze szybkiej obsługi. Obowiązuje na wystawnych imprezach okolicznościowych. Po oddaniu odzieży wierzchniej szukamy swojego miejsca, lub idziemy na miejsce wskazane przez obsługę. Jeśli do stolika idziemy grupą, bo np. jesteśmy uczestnikiem imprezy firmowej, to pierwszy idzie gospodarz, za nim kobiety i na końcu mężczyźni . To właśnie mężczyzna pomaga kobiecie zająć miejsce przy stole, odsuwając krzesło. Nie ważne jaka to impreza okolicznościowa, zasady są proste i jasne.Przy stole zawsze należy siedzieć prosto, natomiast niekoniecznie sztywno. Na stole powinny znajdować się tylko dłonie. O blat stołu opieramy wyłącznie nadgarstki, nigdy łokcie. Nie poleca się łączenia dłoni za oparciem. Nie gwiżdżemy na kelnerów, jest to najprościej mówiąc niezbyt ładne. Kelera przywołuje się skinieniem głowy, lub dłuższym spojrzeniem.Przy stole nie powinniśmy prowadzić rozmów na temat polityki, religii i ta tematy zawodowe, chyba że jesteśmy na imprezie firmowej. Siedząc obok osób które słabo znamy, lub dopiero co poznaliśmy nie podejmujemy po prostu rozmów na tematy drażliwe, mogą one spowodować konflikt lub niepotrzebne napięcie.Kiedy przyjdzie czas na zakończenie imprezy, lub jeśli chcemy wcześniej wyjść powinniśmy się pożegnać z innymi uczestnikami, a w szczególności z gospodynią i gospodarzem. Oczywiście nie obowiązuje to wtedy kiedy na przyjęciu, lub innym spotkaniu jest dużo ludzi. W takiej sytuacji wystarczy pożegnać się ze swoimi współrozmówcami, gospodynią i gospodarzem. Wychodząc z dużej imprezy firmowe poznań staramy się nie zwracać przesadnie na siebie uwagi, aby nie przeszkadzać innym uczestnikom.
Każdy z nas powinien posiadać taką wiedzę w jaki sposób się zachować przy różnych uroczystościach. Taka wiedza pozwala poruszać się swobodnie w towarzystwie. Savoir Vivre’u przyda nam się w codziennym życiu.