Sporty walki – suplementacja

 

Obecnie istnieje kilka składników zakazanych w suplementach i należy ich unikać ze względu na niekorzystne skutki zdrowotne, w tym poważne choroby. Należą do nich efedryna, dimetyloamina i androstenedion. Warto zwrócić uwagę na skład odżywek zwłaszcza podczas zamawiania przez internet.

Odżywki i suplementy dla sportowców

polecane odżywki - sporty walkiNa szczęście istnieją firmy zewnętrzne, które dowodzą, że suplementy zawierają to, co twierdzą producenci i nie zawierają żadnych zakazanych substancji. Oprócz jakości suplementu ważne jest również, aby skonsultować się z lekarzem przy rozpoczynaniu jakiegokolwiek suplementu. Niektóre suplementy mogą mieć interakcje z lekami, a lekarze powinni określić, czy właściwe jest przyjmowanie takich suplementów. Niektóre z najbardziej popularnych i skutecznych suplementów na rynku to suplementy odchudzające, suplementy przedtreningowe, kofeina, białko, kreatyna i wodorowęglan sodu. Chociaż istnieje wiele innych dodatków, które pomagają poprawić wyniki sportowe, ważne jest, aby sprawdzić istniejącą literaturę, aby zapewnić skuteczność. Substancje odżywcze, których potrzebują sportowcy trenujący sztuki walki, to energia, makromolekularne składniki odżywcze (węglowodany, białka i tłuszcze), witaminy, minerały i woda. Ta kombinacja żywności zapewnia wystarczającą ilość energii do codziennego treningu. Polecane odżywki – sporty walki są godne uwagi, aby zaspokoić ewentualne niedobory składników przyjmowanych z pożywieniem.

Dieta sportowców, wybory żywieniowe i konsumpcja powinny zaspokoić wydatki energetyczne podczas codziennych treningów. Sportowcy powinni jeść pokarmy bogate w węglowodany, umiarkowane białka i niskotłuszczowe. Czasami jednak występują niedobory, lub wymagana jest suplementacja aby uzyskać jeszcze lepsze wyniki. Przed zaczęciem stosowania jakichkolwiek substancji, należy skonsultować się z lekarzem lub specjalistą.