You are currently viewing Szkło w domu – pomysły i inspiracje

Szkło w domu – pomysły i inspiracje

Jeszcze do niedawno trudno było znaleźć szkło wśród materiałów często wykorzystywanych we wnętrzarstwie. Jego rola ograniczała się właściwie do okien oraz przeszkleń szafek, podczas gdy inne zastosowania były, przynajmniej w naszym kraju, raczej niespotykane. Dziś na szczęście sytuacja całkowicie się odmieniła – do Polski dotarły trendy z zachodu, a do mieszkań naszych rodaków wkroczyło szkło wykorzystywane zupełnie inaczej, niż przed laty. Jakie zatem są zastosowania tego uniwersalnego i ponadczasowego materiału?

Najczęściej spotkamy szkło do kuchni. Nie powinno to jednak nikogo dziwić – zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę jego liczne zalety. Szkło jest bowiem w stu procentach wodoodporne, niestraszne jest mu także działanie gorących oparów i tłuszczy – z powodzeniem może zatem zastąpić tradycyjne blaty z drewna lub płyt meblowych. Projektanci kuchni cenią szkło również za jego walory estetyczne – jak mało który materiał tak dobrze nadaje się o nowoczesnych i eleganckich wnętrz o nietypowym i oryginalnym wzornictwie.

W sklepach wnętrzarskich znajdziemy specjalne panele szklane, za pomocą których nie tylko zbudujemy funkcjonalne i trwałe blaty, ale też ozdobimy ściany i zabezpieczymy je przed szkodliwym działaniem wilgoci i tłuszczów. Wszystkie panele tego typu to szkło dekoracyjne, a mnogość rozmaitych wzorów sprawia, że coś dla siebie znajdą miłośnicy niemal wszystkich stylów urządzania wnętrz.

Poza kuchnią szkło coraz częściej znaleźć można również w łazienkach, gdzie cenione są te same jego zalety. Inwestując w szklane wyposażenie tego pomieszczenia, zyskujemy stuprocentową pewność co do tego, że wykonane z tego surowca akcesoria wytrzymają nawet kilkadziesiąt lat intensywnego użytkowania.

Oprócz tego, szkło świetnie nadaje się do urządzenia przedpokoju, salonu lub tarasu, najbardziej odważne projekty umieszczają je nawet w sypialniach – co jednak ważne, nawet tam prezentuje się świetnie i tworzy doskonałe warunki do tego, by w tych wnętrzach czuć się dobrze każdego dnia.