You are currently viewing Szybka budowa domów

Szybka budowa domów

Ogromna ilość osób pragnie posiadać własny dom, który będzie wybudowany zgodnie z ich preferencjami i urządzony krok po kroku przez nich. Nowoczesne budownictwo pozwala na budowę domu w tempie ekspresowym. Możliwe jest bowiem wybudowanie domów szkieletowych zwanych także domami prefabrykowanymi. Czas ich realizacji jest niezwykle krótki.

Nowy dom w kilka miesięcy

domy prefabrykowaneBudowanie domów murowanych wiąże się z tym, że czas ich realizacji jest stosunkowo długi. Odpowiada za to materiał z jakiego te domy powstają. Bardzo często bywa bowiem tak, że prace budowlane muszą być wstrzymane z powodu oczekiwania na wyschnięcie wylewki lub tynków na ścianach. Problem ten nie występuje w przypadków domów składanych z gotowych elementów. Bardzo dużo osób myli domy budowane systemem kanadyjskim z domami szkieletowymi. Drugi z wymienionych domów wyróżnia się dużo większą trwałością. Domy prefabrykowane różnią się tym od ich kanadyjskich odpowiedników, że są dużo bardziej wytrzymałe. Ich ściany mają grubość zbliżoną do 30 centymetrów więc są w stanie wytrzymać dłużej i skuteczniej będą izolowały ciepło. Największym z plusów stojących po stronie domów prefabrykowanych jest to, że ich budowa do stanu „pod klucz” może trwać nawet tylko trzy miesiące. Jest to czas bardzo krótki w porównaniu z budową domów murowanych. Domy prefabrykowane posiadają dość ciężki szkielet w związku z czym możemy być spokojni o trwałość całej konstrukcji.

W naszym kraju ciągle panuje mit, że domy prefabrykowane są w stanie nam służyć do pierwszego mocniejszego porywu wiatru. Na nasze szczęście ten mit jest sukcesywnie obalany. Domy szkieletowe są obecnie robione z bardzo dobrej jakości drewna. Odpowiednio zaimpregnowane drewno sprawi, że nasza konstrukcja będzie służyła nie tylko nam ale i przyszłym pokoleniom.