You are currently viewing Technologie mobilne w Polsce

Technologie mobilne w Polsce

Telefon jest jedną z rzeczy, którą każdy z nas najczęściej nosi przy sobie. Co roku zwiększa się liczba Polaków posiadający smartfony. W tej kwestii jeszcze sporo nam brakuje w porównaniu ze światem, gdzie technologie mobilne dominują. Można jednak powiedzieć, że Polska jest już mobile. Ważnym narzędziem komunikacji marketingowej stały się więc aplikacje mobilne. Dzisiaj trudno sobie wyobrazić bez nich telefony – to właśnie one sprawiają, że funkcje smartfonów wykraczają poza dzwonienie i wysyłanie SMSów.

Projektowanie aplikacji mobilnych to sposób na dorobienie do pensji

Te niewielkie ikonki na telefonie, pozwalają zamienić smartfon w prawdziwe centrum multimedialne z natychmiastowym dostępem do internetowych zasobów. Projektowanie aplikacji mobilnych stało się intratną niszą rynkową a projektanci prześcigają się w tworzeniu wymyślnych rozwiązań na wszystkie komórkowe systemy operacyjne, Android, iOS czy Windows Phone. Polacy najczęściej korzystają na swoich smartfonach z komunikatorów, wyszukiwarek, przeglądarek i gier.

projektowanie aplikacji mobilnychInną popularną kategorią aplikacji mobilnych są rozwiązania służące do przeglądania poczty e-mail, aplikacje pogodowe, muzyczne, związane z podróżowaniem i nawigację. Polacy bardzo często korzystają przez komórki również z portali społecznościowych. To właśnie aplikacje mobilne takie jak Facebook. Instagram, LinkedIn, Snapchat czy Twitter pozwalają im na codzienny kontakt z bliższymi i dalszymi znajomymi oraz sieciowy networking. Tworzenie aplikacji mobilnych może się po prostu opłacić. Dzisiaj każdy ma ich zainstalowanych na swoim smartfonie średnio dwadzieścia. Oczywiście aktywnie korzystamy tylko z kilku. Najczęściej wybieranymi aplikacjami mobilnymi w ciągu dnia są te darmowe lub takie, które są w telefonie zainstalowane od momentu zakupu. Twórcy telefonów również projektują aplikacje mobilne specjalnie pod swoje urządzenia. W marketach z aplikacjami codziennie pobiera się kilkadziesiąt bilionów aplikacji mobilnych. Jak grzyby po deszczu powstają również internetowe platformy do samodzielnego projektowania aplikacji mobilnych. Dzięki nim, tworzenie aplikacji mobilnych jest proste i intuicyjne. Może to zrobić właściwie każdy.