Trwałe karnisze podwójne

 

Zdecydowana większość osób decyduje się na zastosowanie w swoim domu różnorodnych firan i zasłon, które mają na celu wniesienie wartości dekoracyjnej do konkretnego pomieszczenia, ale również sprawienie, że będziemy czuć się nieco bardziej komfortowo w naszym domu. Aby możliwe było funkcjonalne zawieszenie tych elementów, konieczne jest zastosowanie karnisza.

Projekt nowoczesnych karniszy

nowoczesne karnisze podwójneKarnisze, które możemy znaleźć na rynku, wykonywane są z różnych materiałów, dzięki czemu charakteryzują się one różnymi właściwościami, ale również różnym wyglądem. Oznacza to, że mamy możliwość dopasowania zawsze produktu, który w różnych kwestiach będzie spełniał w największym stopniu nasze oczekiwania. Dużą popularnością na rynku cieszą się nowoczesne karnisze podwójne, które pozwalają nam na zawieszenie na tym samym karniszu zarówno firany, jak i zasłony, zachowując ich pełną funkcjonalność. Karnisze te realizowane są w różnej formie i z różnych materiałów. Znajdziemy więc karnisze, które mocowane są do ściany. W tym przypadku najczęściej kupowanymi karniszami są karnisze metalowe lub drewniane. Obok nich popularnością cieszą się też karnisze mocowane do sufitu, które właściwie są niewidoczne dla wzroku postronnego obserwatora. Karnisze te realizowane są przy wykorzystaniu dobrej jakości metalu lub wytrzymałego tworzywa sztucznego. Są one dość elastyczne, by możliwe było ich bezpieczne przymocowanie do sufitu.

Karnisze, zwłaszcza te, które są mocowane do ściany, mogą cechować się różnym wyglądem i pozytywnie wpływać na aranżację pomieszczenia, w którym będą się znajdować. Powinniśmy więc dobrać takie karnisze, które pod względem stylu wykonania będą dopasowane do koncepcji pomieszczenia, jaką przyjmujemy podczas jego projektowania.