okno

Trwałe okna do domu

Włamywacze do domów najczęściej dostają się przez okna. Trzeba zatem zadbać o to, aby okna zamontowane w naszym domu były jak najlepszej jakości. Nie możemy zapraszać złodziei do środka.

Dlaczego warto zdecydować się na okna antywłamaniowe?

oknoJeśli zatem konieczna jest jakaś regulacja okien czy też naprawa okien to wykonajmy ją, bo później możemy żałować, że tego nie zrobiliśmy. Możemy utrudnić włamywaczowi dostęp do naszego domu poprzez montaż okien antywłamaniowych. W oknach tego typu stosuje się szyby, które są wzmocnione. Najczęściej szyby składają się z dwóch tafli, które mają grubość około 5 mm. Oprócz tego okna te są pokryte folią PVB. Czasami także szyby w oknach antywłamaniowych pokrywa się żywicą. Dzięki takiemu rozwiązaniu podczas ewentualnego rozbicia, szyba nie będzie się rozpryskiwała. Pozostanie w jednym kawałku, ale będzie rozbita. Serwis okien dzięki temu także będzie łatwiejszy. Podobnie jak renowacja okien. Warto wiedzieć, że okna antywłamaniowe różnią się od siebie. Różnica polega na tym, że niektóre łatwiej a niektóre trudniej sforsować. Oczywiście okna antywłamaniowe będą posiadały inne zabezpieczenia. Można do nich zaliczyć odpowiednio wzmocnione okucia oraz klamki z kluczem. Klamka z kluczem to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie. Nikt nie będzie mógł nią bowiem manipulować z zewnątrz. Jest to niemożliwe kiedy klucz będzie przekręcony.

Jeśli mieszkamy w niebezpiecznej okolicy to dom warto również zabezpieczyć dodatkowo za pomocą alarmu. Zawsze lepiej połączyć zabezpieczenia mechaniczne oraz elektroniczne. Wówczas będziemy mieć pewność i będziemy mogli czuć się bezpiecznie.